X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rękawiczki VeroStilo

Rękawiczki VeroStilo
Opracowanie: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Bez względu na czasy, rękawiczki wciąż odgrywają tę samą rolę: za zadanie mają chronić delikatną skórę dłoni oraz pełnić funkcję ozdobną. I choć dziś nie są wyznacznikiem luksusu ani przynależności klasowej, dobrze je mieć ze sobą w torebce podczas srogiej zimy.

Historia rękawiczek
Choć mało kto o tym wie, rękawiczki mają za sobą bardzo bogatą historię. W średniowieczu nosiły je jedynie osoby zamożne i przedstawiciele władz. W wieku XIX stały się niemal obowiązkowym rekwizytem wśród kobiet. Długie rękawiczki zarezerwowane były na wielkie wyjścia jako dopełnienie do wystawnej sukni, krótkie lecz równie eleganckie przeznaczone były do noszenia co dzień. Początek wieku XX-go to natomiast dominacja skórzanych i wełnianych rękawiczek z mankietami, zdobionych haftami i koralikami.

Luksus po włosku
W czasach współczesnych największą popularnością cieszą się rękawiczki włoskie, chluba butiku VeroStilo – kobiety na całym świecie doceniają ich wyrafinowane wzornictwo i bezkonkurencyjną jakość. Znane osobistości mody przywracają im dawny blask, zakładając je nie tylko do codziennych strojów, ale również włączając do stylizacji wieczorowych.
Opracowanie: Magdalena Kostyszyn
18-06-22 15:21:31