X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Modna ekologiczna żywność

Ludzie w końcu zwrócili uwagę na to, co kupują. Nie zgadzają się na sztuczne barwniki i żądają wysokiej jakości. Zdrowa żywność już nie jest przesadą i wkracza do normalnego życia. Stoiska, które sprzedają produkty ekologiczne łączą się często z wysokimi i niewytłumaczalnymi cenami.

ekologiczna żywność
Opracowanie: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie zdrowe jedzenie nie należy do najtańszych. Płacimy za jakość, ale bez przesady. Moda zawyża ceny towarów. Wszystko się jednak powoli zmienia, bo eko żywność pojawia się nawet w dyskontach.

Dlaczego właśnie eko żywność? Najprościej mówiąc, zdrowa żywność ekologiczna to takie produkty które rosną bez sztucznych i chemicznych nawozów, barwników, aromatów, na ekologicznych ziemiach. Ekologiczne warzywa najczęściej sadzimy sobie sami pod domem. Hodowla zwierząt łączy się z paszami własnego wyrobu – bez sztuczności i odżywek. Wszystko dokładnie reguluje UE i to ona stanowi, co mogłoby być oznaczone certyfikatem eko (żywność ekologiczna - sprawdź) żywności.

Polecamy też

Co to jest GMO? Czyli żywność modyfikowana genetycznie

Pomidory
Opracowanie: www.primavika.pl
Źródło: www.primavika.pl
GMO, czyli Genetically Modified Organisms to organizmy, do których sztucznie wprowadza się obce geny, pobrane z innego organizmu. Modyfikacje genetyczne dotyczą nie tylko warzyw i owoców, ale także zwierząt czy leków. Jednak to zmiany w genotypie żywności budzą zdecydowanie najwięcej kontrowersji.


Kupowane jarzyny nie smakują tak dobrze. Nie każdy ma sposobność zjedzenia marchewki z własnego zbioru, a owoce, z hipermarketu nie są takie same jak te, które jedliśmy w dzieciństwie.

Zdrowe posiłki dla dzieci Wybór typowego jogurtu, lub też jabłka, przestaje być więc banalny, kiedy myślimy o zdrowiu dzieci. Spora część mam decyduje się na nowoczesne metody odżywiania swoich pociech, od od wczesnego dzieciństwa ucząc zasad zdrowego żywienia. Posiłki dla niemowląt gotujemy wyjątkowo starannie. Nie da się ukryć, że tutaj najważniejsza jest jakość. Pierwszym problemem może być mleko dla niemowląt – wartości odżywcze są podstawowym argumentem. Sześciomiesięczny niemowlak domaga się zróżnicowanych jedzenia, a w jego diecie teraz pojawiają się nowe składniki. Ekologiczne posiłki to także kaszki dla niemowląt, ale powoli dzieci muszą jeść też ryby, mięso, jajka (więcej na ten temat tutaj).

Trzeba więc zadbać o dobrą jakość posiłków i zbadać czasem pobliski zdrowy sklep. Zapamiętaj, że zdrowa żywność nie oznacza produktów z prawdziwych upraw. Patrz na to skąd pochodzą warzywa i nie daj się pokonać temo, co na etykietach produktów, które niekoniecznie są zdrowe.
18-10-03 07:12:02