X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Aparat mamy i co teraz?

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonego aparatu. Najczęściej nie mamy jednak świadomości, że popularne „kity”, jakie standardowo producenci dołączają do sprzedawanych modeli, są niezbyt wygórowanej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w początkowym etapie naszej przygody z fotografią. Dlatego należy już na wstępie dokupić dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż kupując świadomie zestaw obiektywów, sprawimy, że nasz sprzęt będzie robił zadowalające zdjęcia.


Dlatego warto odwiedzić porządny sklep fotograficzny, gdzie fachowy sprzedawca poradzi nam, jaki zestaw obiektywów należy nabyć, aby uzyskać pożądany efekt. Wybierając producenta obiektywów, warto wybrać firmę ustaloną pozycją na rynku i stabilną siecią punktów serwisowych.

Świetna jakość za dobrą cenę
Obiektywy japońskiej firmy Sigma mają od lat niezmienną pozycję lidera wśród wytwórców „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo modnych aparatów bezlusterkowych. Bardzo często jej obiektywy są też tańsze od firmowych „szkieł” producentów aparatów. Uwzględniając to, jaki aparat posiadamy, możemy wybrać mocowania do aparatów takich producentów jak Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. Sigma wytwarza również własnej produkcji lustrzanki z serii Merrill.

Czy nasz post spodobał Ci się? Zaloguj się w takim razie na naszą świeżą witrynę - tam można zobaczyć również (www.sport-dog.pl/) następne świetne fakty.

Oferta tego potentata na rynku fotograficznym jest bardzo szeroka, możemy nabyć obiektywy standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną linię produktów stanowią obiektywy do modeli z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Opracowanie: Warszawska Szkoła Fotografii
Jaki obiektyw na początek?
Decydując się na zakup obiektywu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju fotografie będziemy robić najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i rodzinne zdjęcia z wakacji, nie ma sensu kupować „szkieł” np. do makrofotografii. W doborze obiektywu poza – co oczywiste – ceną ważna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, rodzaj mocowania i rodzaj matrycy naszego aparatu. Na początek warto wybrać obiektyw stosunkowo lekki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż jest idealny dla początkujących fotografów. Od razu należy kupić też filtr UV, a z czasem pomyśleć o niezawodnym statywie, najlepiej z włókien węglowych. Jeśli mamy niewielki budżet, sprzedawca podpowie nam, jaki sprzęt zakupić w pierwszej kolejności, a co możemy dokupić później, w miarę rozwoju naszych fotograficznych umiejętności.
22-03-03 07:01:17