X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Wśród całej zróżnicowanej palety barw szary może być odbierany jako nudny i nieciekawy. Ten kolor, umiejętnie użyty ma potencjał do stworzenia niezwykle eleganckiej aranżacji. Spokojne, stonowane i harmonijnie wnętrze staje się tłem do podkreślenia pięknej linii wzorniczej nowoczesnych sprzętów.

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Szary stwarza okazję do kolorystycznych eksperymentów – umiejętnie przełamany drobnym akcentem mocnego i zdecydowanego koloru: różu czy żółcieni dodatków zyskuje dodatkową głębię. Idealnym uzupełnieniem jest czerń i biel, która tworzy elegancką grę klasycznych tonów. Zaletą oszczędnej kolorystycznie aranżacji jest wyeksponowanie kształtów. Gładkie płaszczyzny elementów dekoracyjnych, proste linie podstawowych mebli: sof, foteli i stolika sprawią, że wnętrze będzie przestronne, uporządkowane, a kompozycja harmonijna.

Duże, minimalistyczne przestrzenie wymagają niestandardowych rozwiązań. Elegancka kompozycja powinna być dopracowana w każdym szczególe, włączając w to także instalacje. Grzejniki z grupy ELEGANTE DESIGN firmy Instal-Projekt to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wyszukane wzornictwo. Prosta forma modeli INVENTIO i INDIVI NEW z dużymi ekranami grzewczymi sprawia, że grzejniki dyskretnie ukrywają swoją funkcję. Dobór odpowiedniego ekranu w postaci czarnej szyby, lustra czy fotografii np. nastrojowego i tajemniczego pejzażu Toskanii sprawia, że te modele ukrywają swoje przeznaczenie i mogą stać się grafiką zdobiącą ściany niczym obraz.

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Grzejniki o odpowiednio dobranej, wysokiej mocy i wydajności są w stanie dostarczyć ciepło nawet przestronnym pomieszczeniom o dużym metrażu. Podczas wykańczania aranżacji należy jednak pamiętać, żeby „ocieplić” wnętrze i złagodzić wrażenie chłodu, który wprowadzają duże gładkie płaszczyzny: ścian, podłogi i grzejnika. Dywan o interesującej fakturze, poduszki w zróżnicowanych odcieniach szarości i okno zaaranżowane prostą zasłoną w neutralnym kolorze sprawią, że surowe powierzchnie nabiorą miękkości i staną się przytulne, nie tracąc przy tym na elegancji.

Szary kolor przywodzi na myśl zarówno szlachetność srebra i spokój granitowych gór, salon urządzony w tych tonacjach pozwoli wypocząć po dniu pełnym bodźców. Proste formy oraz harmonijne połączenia barw i kształtów to gwarancja relaksu, a tego właśnie oczekujemy od salonu.
Opracowanie: Katarzyna Kolasińska
18-08-01 13:20:03