X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Surowy wdzięk kutej stali – noże dla smakowych hedonistów i ascetów form

noże Güde
Opracowanie: Güde
Współczesna kuchnia to miejsce nie tylko powoływania do życia intrygujących smaków, ale przestrzeń wypełniona oryginalnymi formami. Obecnie nóż kuchenny przestaje być tylko nożem, a staje się arcydziełem sztuki użytkowej.

Nie dość, arcydziełem, które musi trafiać w wybredne gusta miłośników kuchni. A jeśli arcydzieło jest od początku do końca wykuwane i wykańczane ręcznie – wielbicielowi kulinarnych doznań niewiele więcej do szczęścia potrzeba.

Mogąca się pochwalić wiekową tradycją niemiecka, rodzinna manufaktura Güde stworzyła ręcznie kutą serię noży Kappa, która to seria trafi w upodobania smakowych hedonistów, którzy są równocześnie ascetami design, odrzucającymi wszystko, co wystawne, ozdobne i łamiące prostotę form. Wyjątkowa seria noży
noże Güde
Kappa firmy Güde powstała z nieprawdopodobnie twardej stali chromowo-molibdenowo-wanadowej. Noże są masywne, ciężkie i potężne w swojej konstrukcji, jako że wykonano je od czubka klingi aż pod rękojeść – z litej stali.
Stworzone z jednego kawałka wysokiej jakości materii noże mają nieposkromiony charakter. Są, na swój niezwykle urokliwy sposób, barbarzyńskie i pierwotne. To noże bez kompromisów, stworzone dla silnej ręki, pragnącej poczuć emanującą z nich moc. Nie straszne jest im krojenie, siekanie, wykrawanie, szatkowanie. Poradzą sobie z łatwością zakutego w stal wojownika ze wszystkimi kuchennymi wyzwaniami. Zupełnie niezależnie od tego, z czym przyjdzie im się zmierzyć, pozostaną eleganckie, chłodne i nieprawdopodobnie ostre.

Kappa to jedna z liter greckiego alfabetu, ale i imię japońskiego demona. W kute noże Kappa marki Güde tchnięto historię, tradycję i mistrzowską duszę, a to za sprawą 30 skomplikowanych, wykonywanych ręcznie procesów technologicznych.
noże Güde
Trzymając w ręku nóż z serii Kappa, można mieć wrażenie, że ma się do czynienia z pra-nożem, pra-ojcem wszystkich noży tego świata. A to z racji podstawowego w swojej doskonałości kształtu, ręcznie kutej stali i nieprzemijającej w swojej klasie luksusowej aparycji. Noże Kappa nigdy nie zmienią barwy, jako że są odporne na kwasy i zasady. Można je myć w zmywarce, która nie uszkodzi struktury stali. Są jak dawni wojownicy – niemal niezniszczalni. Güde z dumą mówi, że tworzy noże dla całych pokoleń. Noże, używane zgodnie z przeznaczeniem, mogą służyć ascetom designu nawet kilkadziesiąt lat.

Fenomenalnie wyważone, ręcznie kute i szlifowane, hartowane w lodzie noże z serii Kappa niemieckiej marki Güde zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot Design Awards, co potwierdza ich wyjątkową jakość.

Wojowniczy i silny – między innymi za sprawą niemieckich noży Kappa – sklep ze znawstwem uprawia hedonizm smaków, kochając ascetyczne formy ręcznie kutych noży z litej stali.

Krystian Wawrzyczek – technik technolog żywienia zbiorowego
Joanna J. Gawlikowska
19-07-23 07:04:02