X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Woda XXI wieku

karafki Stelton
Opracowanie: Stelton
Woda to żywioł bardzo wdzięczny, bo pozwalający plastycznie się formować w karafkach o najróżniejszych kształtach. Można zauważyć, że współcześni designerzy lubią organiczne kształty karafek, cenią obłości, krągłości, formy smukłe i przejrzyste. Ale zdarza się w tej konwencji wyłom, który odkrywa zupełnie inną postać wody. Chłód Arktyki i pustka kosmicznej przestrzeni zamknięte w karafce XXI wieku pokażą wodę tak czarująco krystaliczną, jakby pochodziła z praźródła.

Projekt współpracującej z duńską firmą Stelton grupy Designit czaruje pomysłowością kształtu i wyrafinowanej, na wskroś "wodnej" kolorystyki. Chłód stali połączonej z krystalicznie przejrzystym błękitno-białym wysokiej jakości tworzywem sztucznym ABS nadaje wodzie barwę najpierwotniejszą. Przywodzi na myśl baśniową wodę życia, olimpijski nektar, napój wracający siły, radość i wiarę w piękno oraz harmonię wszechświata. Jeśli do karafki o dużej pojemności – 1,7 litra – dodać kostki lodu, zyska się wrażenie mini-lodowca sunącego majestatycznie przez ocean stołu.
Gdy z niesłabnącym zachwytem przyglądać się karafce Steltona, ma się wrażenie, że znalazło się w ultranowoczesnym laboratorium lub na pokładzie eksplorującego wszechświat statku kosmicznego.

"Kosmiczne" skojarzenia budzą widoczne na bocznych ściankach karafki zdecydowanie zarysowane wypustki, dzięki którym pojemnik trzyma się bardzo pewnie i stabilnie w dłoni. Moc skojarzeń wspiera zamykająca karafkę warstwa syntetycznej gumy w odcieniu błękitu oraz, niepowtarzalna w pomysłowości, delikatnie wklęsła, stalowa pokrywka z trzema poziomymi otworami, które służą nalewaniu schłodzonej wody.
Kosmiczna bryła karafki do złudzenia przypomina arcypomysłowy zaparzacz do kawy z serii 21st. Oba dzbanki stanowią high-techowy zestaw dla niepokornych wielbicieli gorących i zimnych prostych form kawy oraz wody.

Kontemplując fenomen wody, symbolu życia, podróżującej po wszechświecie stołu niemal kosmiczną karafką 21st firmy Stelton, sklep wielbi formy najprostsze.

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
19-02-06 07:17:03