X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Na co warto zwrócić uwagę wybierając się do sklepu z górskim sprzętem

Sklep górski to miejsce, w którym klient znajdzie niezwykle szeroką gamę produktów kojarzonych z pieszymi wycieczkami, nie tylko górskimi. Obecnie można zauważyć widoczny wzrost liczby sklepów tego typu, a także zwiększone zainteresowanie sprzętem tego typu. Zwiększa się również oferta, a ceny obniżają się. By z tak wielu placówek wybrać ten najlepszy, należy zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy, czyli na towary oferowane w sklepie oraz jego obsługa.
Asortyment
namiot turystyczny
Opracowanie: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Oferta dostępna w sklepach górskich jest zróżnicowana, jednak większość produktów występuje w ramach różnych placówek czy sieci. W takim miejscu można kupić odzież górską na każdą pogodę. Markowe buty trekkingowe, kurtki zimowe, nakrycia głowy, czy też bielizna termoaktywna – to towary stanowiące znaczącą część asortymentu. Można obserwować obecnie także zwiększenie liczby firm wytwarzających odzież tego typu. Kolejnym niezbędnym elementem oferty jest sprzęt – biwakowy w postaci namiotów , a także śpiworów, wspinaczkowy, wszelkiego rodzaju liny zabezpieczające, plecaki, latarki i inne przedmioty potrzebne podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów. Część sklepów oferuje także sprzęt sportowy w postaci nart czy desek snowboardowych. Ostatnio bardzo popularne stały się kije trekkingowe oraz kije do nordic walking.

Obsługa Bardzo ważnym elementem jest personel. Sklep górski jest miejscem, gdzie obsługa odgrywa ogromną rolę. Ze względu na szeroką gamę asortymentu klienci potrzebują profesjonalnej porady. W związku z tym pracownicy powinni przede wszystkim posiadać przydatną wiedzę na temat oferowanych towarów, być w stanie wskazać odpowiedni do potrzeb klienta. Często także (zobacz ofertę) sposób używania produktu wymaga wytłumaczenia. To także leży w obowiązku pracownika sklepu. Powinien on być więc komunikatywny, potrafić swoją wiedzę podać w sposób prosty i możliwie przystępny. nabywca powinien otrzymać informacje o okresie gwarancyjnym na daną rzecz, a także o możliwości ewentualnej reklamacji czy zwrotu. Cała transakcja powinna odbywać się w sympatycznej atmosferze, bez nakłaniania klienta do zakupu. Jako gość sklepu powinien się on czuć w nim jak najlepiej.


Polecamy też

Jak przystąpić do nauki pływania?

nauka pływania
Opracowanie: mitch59
Pływanie dla niemowląt to zajęcia cieszące się coraz większą popularnością wśród rodziców i ich maluszków.
21-10-02 07:01:09