X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Współczesne sklepy dla najmłodszych

W dzisiejszych czasach sklepy z artykułami dziecięcymi świecą bogactwem artykułów. Wybierać możemy spośród artykułów dostosowanych do wieku oraz płci dziecka. Zaczynając od gier edukacyjnych, smoczków, artykułów codziennego użytku po krzesd i leżaczki. Wszystko zależy od naszej sytuacji materialnej i naszej wyobraźni.


Artykuły dla świeżo upieczonych matek.

Zabawki
Opracowanie: La Millou
Źródło: La Millou
Życie świeżo upieczonej mamy bywa bardzo ciężki, nieprzespane noce, góra pieluch i ciągła opieka może dać w kość. Z radą przyszli firmy produkujący asortyment dla dzieci i mają w ofercie artykuły ułatwiające przebieranie, kąpanie czy karmienie. Mamy całą gamę podgrzewaczy do mleka, urządzeń rejestrujących płacz dziecka z innego pokoju. Dobrym prezentem dla mam starszych dzieci, będzie na pewno krzesełko do karmienia. Z jego pomocą dziecko nie ubrudzi nam ubrania i obrusu w czasie spożywania posiłku a my, będziemy mogli bez trudu je karmić.


O czym trzeba pamiętać wybierając zabawkę?


Drewniane żołnierzyki czy porcelanowe lalki chociaż nadal wywołują uśmiech na twarzy dziecka to nie są już tak chętnie kupowane jak kiedyś. Obecnie wyparły je edukacyjne zwierzątka, które oprócz przykuwającego wzrok wyglądu pełnią także funkcję nauczającą – świecą, grają, naśladują odgłosy zwierząt albo mówią. Wszystko po to, aby wspomagać rozwój naszych pociech i od najmłodszych lat je edukować.


Nauka i zabawa.

Gry edukacyjne są doskonałą formą nauki przez zabawę ale pamiętać musimy również o zapewnieniu dziecku kontaktu także z zabawkami starodawnymi - takimi jak konik na biegunach czy zakupy linkbaby - huśtawki dla dzieci. Gwarantują one nie tylko dobrą zabawę, ale także wspierają rozwój układu kostno-mięśniowego dziecka i uczą koordynacji.

zabawka
Opracowanie: VTech
Źródło: VTech
Współczesne sklepy z produktami dziecięcymi ułatwiają życie młodym mamom oraz tym bardziej doświadczonym w wychowywaniu dziecka. Mają w ofercie to wszystko, czego kiedyś tak bardzo brakowało. Niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka z wyjątkiem zabawek, jest także zabawa na dworze. Pamiętajmy aby spacerować z dzieckiem i o zapewnieniu kontaktu z innymi dziećmi. Wspinanie się po drabinach, huśtanie na huśtawkach czy zabawy na karuzeli zostają we wspomnieniach i towarzyszą nam w późniejszym życiu (zobacz także zjeżdżalnie ogrodowe).
18-07-10 07:09:04