X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kołobrzeg doskonałym miejscem do zregenerowania sił

Tryb życia, jaki w teraźniejszych czasach prowadzimy nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Jesteśmy nieustannie zalatani, spracowani, padnięci. Warto, chociaż na chwileczkę odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Świetnym rozwiązaniem jest wybranie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu – trzy dniowy pobyt w spa

Masaż punktów młodości TSUBOKI
Opracowanie: YONELLE
Źródło: YONELLE
Kołobrzegu, dzięki swoim dziewiczym uwarunkowaniom zdrowotnym jest kurortem leczniczym od wielu lat. W jego północnej części wzdłuż nabrzeża rozciąga się tak nazywana dzielnica uzdrowiskowa. Występują tutaj źródełka wody mineralnej, solanki oraz złoża borowiny. Uzdrowisko to posiada również unikalny mikroklimat. Jodki a także inne mikroelementy występujące w powietrzu wpływają leczniczo, zwłaszcza na górne drogi oddechowe. Dzięki tym rzeczom oraz właściwemu personelowi medycznemu uzdrowisko Kołobrzeg jest najbardziej znanym i renomowanym uzdrowiskiem w naszym kraju. Wykonywane tu są takie zabiegi jak na przykład inhalacje solankowe, hydromasaże, bicze, kąpiele ozonowe i mnóstwo innych. W związku z tym, kiedy z wolna wyczuwamy, że brak nam już sił a tak wiele jeszcze musimy zrobić należy udać się do takiego sanatorium Kołobrzeg. Tu specjaliści doskonale zajmą się nami. Za wyjątkiem codziennych zabiegów w wolnym czasie można udać się na przechadzkę nad morze czy też zwiedzić sam Kołobrzeg.

Polecamy też

Turystyka zdrowotna w Polsce

kobieta
Opracowanie: Centrum DER-MED www.dermed.pl
Turystyka zdrowotna to coraz popularniejszy, ogólnoświatowy trend. Coraz więcej osób planując wyjazd, chce przy okazji zatroszczyć się o zdrowie i urodę.


Morze, Jantar
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pobyt w takim uzdrowisku nie należy do tanich, ale jak się mawia nie powinno się oszczędzać na swoim zdrowiu. Być może uda nam się, że taki pobyt zostanie sfinansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednakże, aby otrzymać od nich pozytywną odpowiedź trzeba sporo czasu czekać. Kołobrzeg także słynie z wielu SPA. Warto okazjonalnie udać się na taką regenerację biologiczną, która ulepszy nasze zdrowie. Proponowanych tu jest mnóstwo zabiegów, które zmniejszają napięcie mięśni, polepszają pracę układu krwionośnego. Tego rodzaju odnowa biologiczna Kołobrzeg jest bardzo dobra dla osób, które nie mają za bardzo dużo wolnego czasu na odpoczynek. Tylko taki trzydniowy pobyt sprawi, że wrócą nam siły, polepszy się humor a też zdrowie.
Źródło: Sanatorium San
Opracowanie: Aleksandra Kuleczko
19-02-02 07:17:04