X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Różne pomysły na łazienkę

Łazienka, meble łazienkowe z kolekcji Flex
Opracowanie: Aquaform
Źródło: Aquaform
Aranżacja wnętrz jest obecnie jednym ze sposobów na wyrażenie własnej osobowości i podkreślenie indywidualności. Dotyczy to wystroju każdego pomieszczenia mieszkalnego - także łazienki. Ograniczeniem może być już tylko wyobraźnia.

Łazienka w drewnie
Od kiedy drewno wkroczyło do łazienki w roli materiału wykończeniowego, jego popularność nieprzerwanie rośnie. Nie tylko ze względu na coraz szerszy wybór dostępnych dekorów, ale również przystępną cenę. Pokój kąpielowy z elementami drewna przywodzi na myśl klasyczny styl marynistyczny, bardzo modny wystrój EKO, wnętrza ekskluzywnych jachtów i wakacje nad morzem.

Kolekcja płytek Opp! marki Ceramstic
Opracowanie: Ceramstic
Źródło: Ceramstic

Aranżacja łazienki z użyciem drewna jest ciepła i przytulna w odbiorze. Najlepiej w tej roli sprawdzają się gatunki egzotyczne, takie jak teak i merbau, które posiadają naturalne właściwości chroniące je przed działaniem wody.

Łazienka w kamieniu
Łazienka urządzona w kamieniu naturalnym kojarzy się z bogato zdobionymi, kosztownymi i ekskluzywnymi łaźniami pałacowymi. Jest to bardzo ciężki i drogi surowiec. Architekci kochają kamień za jego uniwersalność i niepowtarzalność. Doskonale nadaje się do aranżacji wnętrza w każdym stylu. Ponadto wspaniale łączy się zarówno z klasycznymi, jak i ultranowoczesnymi elementami wystroju.

Łazienka jak ze snów
Opracowanie: Sanitec Koło
Źródło: Sanitec Koło

Mała łazienka – duży problem
Nie sztuką jest urządzić dużą łazienkę i salon kąpielowy. Prawdziwego kunsztu od projektanta wnętrz wymaga aranżacja łazienki w bloku. Projekty łazienek w blokach są trudne z powodu złych proporcji pomieszczeń i ich bardzo małej powierzchni. Często nie udaje się pomieścić wewnątrz wszystkich niezbędnych urządzeń. Przeważnie brakuje miejsca na pralkę albo wannę. O ile wannę można zamienić na prysznic, dla pralki trzeba znaleźć miejsce w kuchni bądź w przedpokoju. Nie jest to komfortowe rozwiązanie. Pralka hałasuje podczas prania, dlatego powinna stać w zamykanym pomieszczeniu. Ze względu na to oraz na konieczność odprowadzenia brudnej wody i doprowadzenia zimnej, warto zdecydować się na montaż pralki w kuchni. Urządzenie można z łatwością wkomponować w ciąg roboczy i zamknąć w szafce kuchennej.

Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Balia
Opracowanie: Beza Projekt
Źródło: DuPont™ i Corian®

Kiedy pralka zostanie przeniesiona w nowe miejsce, wystarczy już tylko znaleźć odpowiedni prysznic, umywalkę, miskę ustępową oraz materiały wykończeniowe do małej łazienki. Warto przy tym pamiętać, że wnętrze urządzone oszczędnie w jasnej kolorystyce sprawi wrażenie większego i przestronnego.
Opracowanie: A.B.
17-09-18 06:41:31