X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ozdoby ścian

Tęczowe dekoracje zdobią najczęściej ściany w pokojach dziecięcych. Wnętrza przystrojone wizerunkami ukochanymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają udać się do świata magii i poddają dzieciom barwne pomysły do zabawy. Przy użyciu fototapety możemy wyzwolić w sobie dziecko i przemycić do wszystkich naszych wnętrz trochę fantazji.
Fototapeta z motywem abstrakcyjnym
Opracowanie: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jak przygotować tło pod fototapetę?

Polecamy też

Malowanie szablonowe

malowanie
Opracowanie: JW - Beckers, TBD SA
Myślę, że jedną z najgorszych rzeczy, jaka może się przytrafić jest znudzenie wyglądem własnego mieszkania. Jednak zazwyczaj wprowadzanie zmian odstrasza jako kłopotliwe i kosztowne. Tymczasem proste rozwiązania bywają najlepsze. Nie chodzi mi tutaj o banalną zmianę koloru zasłony, czy kapy na sofie. Chciałabym zaproponować coś innego, co ponownie zaczyna być modne - choć w różnych odmianach znane jest już od lat - mianowicie szablony.


Jeśli planujemy zakup fototapety ścienne powinniśmy pomyśleć nad całością aranżacji. Żeby grafika dobrze wynurzała się z tła, czyli ściany, należy dopasować do niej należyty kolor, za pomocą którego motyw zostanie harmonijnym elementem aranżacji wnętrza. Barwa ściany która jest tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni zastosowanych w grafice. Rezultat jest interesujący, a motyw graficzny wkomponuje się w aranżację.

Jak dobrze dopasować fototapetę do naszego wnętrza?

Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety muszą być dobrane do aranżacji wnętrza. I tak np. do stylizacji Pop-art bardzo dobrze sprawdzą się grafiki przedstawiające gwiazdy filmowe lub też motyw puszki coca-coli w zaskakujących zestawieniach kolorystycznych.
Fototapety kuchenne, kawa
Opracowanie: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Z kolei w kreacji vintage łączymy elementy stare z nowymi. Pokój zrobiony w tym kierunku można przystroić fototapetą ukazującą dawną mapę świata.

Elementy dekoracyjne i dodatki

Jednobarwne aranżacje przyozdobione fototapetą można ekstra ożywić przez dobór dodatków i dekoracji nawiązujących do tematyki grafiki lub lampki ledowe sufitowe w kwazar-lampy jej kolorystyki. Przykładowo, jeśli wydruk ukazuje widok na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w kolorach szarości, a jeden z fragmentów widoku został uwypuklony kolorem czerwonym, wówczas można dokupić parę przedmiotów dekoracyjnych w kolorze czerwonym.

Jeżeli znajdujący się tutaj wpis Cię interesuje, to kliknij ten link - zobaczysz tam użyteczny serwis, który na pewno uznasz za godny uwagi.Barwa może powtórzyć się także na tkaninie, narzucie, dywaniku lub poduszkach rzuconychpołożonych na komplecie wypoczynkowym.

Zobacz więcej na: Fototapety z
20-07-21 07:16:06