X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Raj dla wędkarzy

Wędkowanie większości z nas kojarzy się z monotonną pseudorozrywką dla staruszków. Zwykle widzimy starszego człowieka siedzącego sobie spokojnie na składanym krzesełku nad brzegiem Jeziora, trzymającego w dłoni wędkę i.. nic więcej. Nuda nie do opisania, nic się nie dzieje, ewentualnie książkę można przeczytać.
No, raz na parę godzin może ruszy się wędka, czasami może zahaczy się jakaś rybka i wtedy należy ją wyciągnąć z brudnawych odmętów. Co też nie jest zbyt fascynujące. A wyprawy wędkarskie na to przygoda.

Takie obraz mamy w głowie i właściwie tak zwykle wygląda wędkowanie , ale z pewnością na tym się nie kończy. Dla prawdziwego fana nie lada przyjemnością są wyprawy wędkarskie. To przygotowane, grupowe wyjazdy, zazwyczaj na północ Europy. Na tego typu wycieczce naprawdę da się poczuć co to znaczy ekstremalne wędkarstwo. Należy zdawać sobie sprawę, że nie będzie to zwyczajna wycieczka na ryby. To bardziej zaplanowana wyprawa na dużego zwierza. Łowiska w Szwecji dla przykładu pełne są ogromnych łososi, z którymi musimy powalczyć. Wybieramy się łodzią kawał w morze, naturalnie z przewodnikiem, który dobrze wie, gdzie ryba bierze i co można złapać.

Na ryby z dobrze jest wybrać się większą grupą. Jeżeli łowimy to z pewnością mamy znajomych również pasjonujących się wędkarstwem, dobrze jest zatem zaproponować im taki właśnie sposób spędzenia kilku dni. Wyprawy wędkarskie grupowe mogą być również świetnym pomysłem nawet na długi urlop. Jeśli mamy ochotę odpocząć od wszystkiego, spróbować innego życia, pobyć na wodzie, powalczyć z żywiołem – to fantastyczna sprawa.

Polecamy też

Spływy kajakowe - pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu

Spływy kajakowe Kaylon.pl
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl
Gdy na myśl o spędzeniu wakacji na leniuchowaniu na piasku zasypiasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, na przykład przez dwa tygodnie, między schroniskami, wchodząc na kolejne szczyty. Możesz zwiedzić cały kraj rowerem, albo na stopa. Możesz też pomyśleć o innym wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.


Oczywiście można spokojnie zaplanować sobie również innego rodzaju rozrywki. Zastanówmy się jednak czy to odpowiednie dla nas. Jeśli cierpimy na chorobę morską, źle się czujemy w wielkiej przestrzeni i nie jest dla nas żadna frajdą zmoknąć do gołej skóry i szarpać się dwie godziny z rybą ciągnąc ją do łodzi – lepiej nie decydujmy się na taki wyjazd. To świetna zabawa ale także wielki wysiłek fizyczny, do którego musimy się przygotować.

Jeżeli chcesz, żeby takie artykuły zostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (https://hotelmikolajki.pl/dzieci/dla-dzieci), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo analogiczne informacje.

Jeśli nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia lepiej zostańmy na krzesełku na brzegu rzeki i nie pchajmy się łodzią na morze. Zacznijmy od mniej wymagających wyjazdów.
21-11-21 07:01:07