X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Prezenty z adrenaliną

Które urodziny utkwiły Ci w pamięci najbardziej? Z pewnością te, z którymi łączyły się wzmożone odczucia – pamiętny prezent na 18 urodziny, kiedy znajomi wsadzili Cię do samochodu i zawieźli prosto nad Bałtyk, romantyczna kolacja na dachu albo zwariowany skok ze spadochronu. Każdy z nas ma inne wspomnienia związane z ważnymi momentami w życiu, teraz czas zafundować niezapomniane emocje znajomym. A wiadomo, nic tak nie wyzwala emocji jak oryginalny prezent, który zostanie w pamięci na wiele lat.


Tylko dla odważnych

sport wyczynowy na rowerze
Opracowanie: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Sporty ekstremalne, choć wiążą się z ryzykiem, zapewniają bardzo dużo przyjemności. Pozytywne emocje odczuwamy z powodu wydzielania się endorfin i wzrostu adrenaliny. Dzieje się tak w sytuacji, która mocno angażuje nas emocjonalnie – wówczas czujemy w tym samym czasie ekscytację i strach. Dla wielu ludzi, sporty ekstremalne, to ucieczka od codzienności i nudy dnia codziennego. Wiele osób spędza przynajmniej parę godzin dziennie za biurkiem, co powoduje, że po pracy człowiek ma ochotę zrobić coś innego. Uprawianie sportów ekstremalnych jest sposobem na odreagowanie stresów w pracy. Po takim niezapomnianym dniu, nikt nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi – silne przeżycia, jakie wyzwalają sporty ekstremalne, pozwalają spojrzeć na świat w inny sposób. I mimo, że często sam moment skoku adrenaliny trwa zaledwie moment, to potrafi wystarczać nawet na całe miesiące. Zafundowanie takiej przygody przyjaciołom, to idealny prezent na urodziny (rekomendowana strona). W zależności od upodobań solenizanta, możemy wybrać jedną z wielu dziedzin sportu – od skoku na bungee lub spadochronie, poprzez |wspinaczkę, jazdę rowerem po linie, paintball, czy jazda quadem.

Tylko dla odkrywców

Japońskie przysłowie mówi, że liczba osób, których obdarowujemy prezentami, świadczy o naszym szczęściu. Jeszcze lepiej, gdy tą radość dzielimy z najbliższymi, dlatego jednym ze świetnych sposobów na oryginalny prezent jest wspólna eskapada. Czym bardziej egzotyczną wyprawę planujemy, tym więcej wymaga przygotowań. Oczywiście nie chodzi tutaj o lot do ciepłych krain i wędrówkę po utartych szlakach, lecz o wyprawę w niezbadane tereny. Miejsce najlepiej wybrać pod kątem zainteresowań solenizanta, jeśli jego żywiołem jest woda, zaplanujmy weekend na żaglach na Mazurach, jeśli kocha zimę, zorganizujmy przejażdżkę psim zaprzęgiem przez malownicze tereny, z dala od cywilizacji. Popularnością cieszą się także wyprawy "off road", czyli pokonywanie nieznanych terenów specjalnie przystosowanym samochodem.

Chcielibyśmy, żeby te wpisy nie pozostawały bez echa. Dlatego będziemy zadowoleni, jeśli jakiś komentarz z witryny pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Ciekawą opcja jest również jazda konno w stylu kowbojskim w pięknych okolicznościach przyrody, wspólny weekend w parku linowym lub rafting dla grupy znajomych. Jedno jest pewne – tak ekscytujący prezent na 18te urodziny pozostanie w pamięci na długi czas, podobnie zresztą jak niezapomniane przeżycia i wspólnie spędzony czas.
22-07-05 12:01:11