X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Spiżarnia w domu

Spiżarnia w domu
Opracowanie: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Spiżarnia w domu zyskuje coraz większe grono zwolenników. Już dawno przestała być luksusem osób posiadających duże domy. Obecnie miejsce do przechowywania żywności można bez problemu urządzić w każdym domu, a nawet w mieszkaniu.

Spiżarnia znakomicie sprawdzi się roli przechowalni wszystkich produktów kupionych na zapas. Podczas odwiedzin niespodziewanych gości dodatkowa paczka makaronu, ryżu czy puszka sosu przechowywana na półce w spiżarni, z pewnością okaże się pomocna.

Gdzie urządzić spiżarnię?
Spiżarnia w domu
Opracowanie: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Spiżarka w domu pozwala nie tylko zrezygnować z niektórych kuchennych szafek, ale także „otworzyć” kuchnię na salon. Planując takie pomieszczenie, warto wziąć pod uwagę kwestię oszczędzania energii. Niektóre z domowych pomieszczeń, m.in. spiżarnia, powinny być umieszczone po stronie północnej. Lokalizacja spiżarni związana jest z preferowaną bliskością kuchni, w której, ze względu na charakter czynności, jakie się w niej wykonuje, panuje wysoka temperatura. W spiżarce nie powinno montować się okien, natomiast niezbędna jest dobrze działająca wentylacja. Optymalna temperatura to 10-15 stopni C.

Odpowiednim momentem na znalezienie idealnego miejsca dla spiżarni jest czas, w którym powstaje projekt domu. Spiżarnia może być oddzielona od kuchni przy pomocy drzwi przesuwnych lub harmonijkowych. Jeśli projekt zakłada dużo miejsca, można zdecydować się na drzwi tradycyjne, otwierane w stronę kuchni. Dobrym miejscem na stworzenie spiżarni, z uwagi na wygodne wnoszenie zakupów do domu, jest także okolica drzwi wejściowych.

Jeśli jednak w mieszkaniu nie ma wystarczającej przestrzeni, by wygospodarować spiżarnię, jej rolę może przejąć szafa wnękowa umiejscowiona w kuchni lub jej pobliżu. Odpowiednio zagospodarowany mebel będzie mógł pomieścić najważniejsze produkty spożywcze.

Jak urządzić spiżarnię?
Spiżarnia w domu
Opracowanie: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Urządzenie spiżarki przy pomocy półek nie jest problemem. Można zamówić je u stolarza lub kupić gotowe zestawy, które trzeba samemu zamontować. W zależności od stylu panującego w domu lub mieszkaniu można wybierać między półkami wykonanymi z litego drewna, tworzywa sztucznego lub metalu.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem mogą okazać się profilowane półki lub gotowe stojaki na butelki. Doskonale sprawdzą się także specjalne kosze na owoce i warzywa. W dużej i przestronnej spiżarni można wygospodarować miejsce na zamrażarkę, zmywarkę lub na przechowywanie sprzętu kuchennego.

Natomiast jeśli funkcję spiżarni pełni szafa w kuchni, można na jej drzwiczkach zamontować koszyczki, które ułatwią przechowywanie drobnych rzeczy.

Oryginalny tekst pochodzi z serwisu -
Spiżarnia w domu
Opracowanie: A.D.
18-11-17 07:14:07