X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ogród w kulę zaklęty

kule ozdobne
Opracowanie: Blomus
Gdyby Alicja z powieści Lewis'a Carroll'a wkroczyła w świat powieści "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett, wtedy powstałby kulisty ogród, który byłby przestrzenią kompletnie czarodziejską.

Magia kształtów odbitych w sferycznych, polerowanych powierzchniach nigdy nie przestanie uwodzić. Niby pokazuje rzeczywistość, ale deformuje ją w sobie tylko znany sposób. I dzięki temu świat przestaje być znany i linearny. Zaokrągla się, zakrzywia, zanikają granice tego, co znane.

Taki właśnie magiczno-tajemniczy zabieg ogrodu ze świata Alicji można wywołać za sprawą kul ozdobnych niemieckiej marki Blomus. Mistrz zmysłowej, luksusowej stali szlachetnej, zdaje się modelować ją bez najmniejszego wysiłku w dowolne formy.

kule ozdobne
Za sprawą Blomusa stał się prawdziwy cud. Przedmiot, który nie posiada zasadniczo żadnej, poza ozdobną, funkcji, staje się obiektem westchnień i przedmiotem pożądania wielbicieli ogrodów. Malowniczo umieszczone przy oczku wodnym, pomysłowo zaaranżowane wśród roślin lub porzucone pozornie od niechcenia, kule ozdobne zmienią ogród w świątynię dumania. Świat odbijający się w polerowanej stali ozdobnych kul o różnych wymiarach zadziwi każdego, kto lubi patrzeć inaczej. Zmusi do spojrzenia nań z innej perspektywy, zauroczy na nowo tym, co od lat znane.

Wielbiciele tego, co na pozór masywne i potężne też znajdą w ofercie Blomusa coś dla siebie. Kule Bola wykonano również z matowej stali szlachetnej. Takie, na wskroś minimalistyczne ozdoby doskonale uatrakcyjnią nie tylko ogród, ale i biuro, czy wnętrze domu.

kule ozdobne
Blomus proponuje kilka rozmiarów tych pomysłowych, choć bazujących na najbardziej podstawowym i pierwotnym, a przez to wiecznie pięknym, kształcie wszechświata. Polerowane i matowe ozdobne kule Bola mają średnicę 25, 30, 40 lub nawet 50 cm. Można aranżować je w kuliste grupy, ustawiać pojedynczo, mieszać błyszczące z matowymi.

Ozdobne kule marki Blomus stały się rarytasem dla wyposażających wnętrza. Czasem leżą nawet na stole, stanowiąc jego arcyoryginalną ozdobę. Stal zastępuję naturę – kiedyś królowały na stole bukiety ciętych kwiatów, teraz panuje chłód prostych, minimalistycznych form firmy Blomus.

Wpatrujący się w krzywe zwierciadło ozdobnej kuli Blomus sklep z dziecięcą fascynacją szuka wejścia do świata z drugiej strony lustra.

Joanna J. Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek
18-11-24 07:14:02