X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pomysł na kominek

Na palenisko w domu decyduje się coraz większa ilość ludzi. Paleniska nie mieszczą się już jedynie w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach jako dodatkowe źródło ciepła oraz motyw wystroju wnętrza.

Polecamy też

Domowe sposoby walki z alergią

alergie
Okres jesienno-zimowy dla niejednego z nas oznacza nasilenie objawów alergii. Centralne ogrzewanie, szczelnie zamknięte okna oraz wilgotny mikroklimat w naszych mieszkaniach stwarzają idealne warunki dla rozwoju tak szkodliwych dla zdrowia roztoczy.


Jakiego typu palenisko będzie idealne Jest kilka modeli palenisk: kominki klasyczne, z płaszczem wodnym, gazowe czy elektryczne. Przy doborze trafionego kominka powinno się zwrócić uwagę na wymiar pomieszczeń, które potrzebujemy ogrzać, lokalizacją, w której chcemy zainstalować kominek a także tym jaki efekt zamierzamy uzyskać po jego montażu. Ważne jest jakie wkłady kominkowe są nam potrzebne. Wiele propozycji znaleźć można wpisując w wyszukiwarkę np. „wkłady kominkowe Wrocław”. Decydując się na tą część kominka dobrze stawiać głównie na jakość wykonania oraz niepodatność na wysokie temperatury. z miejscowości, które montują kominki z płaszczem wodnym Wrocław okazuje się być liderem na rynku.

Wszystkie pomysły należy konsultować z instalatorem oraz architektem. Nie zapominajmy o tym, że palenisko nie może znajdować się w każdym obszarze domu czy mieszkania. Unikajmy umieszczania go przy przejściach lub blisko miejsca, w którym mają być usytuowane fotele lub kanapy, wysokie temperatury mogą zrazić do przebywania w tym miejscu i palenia w nim. Oryginalnym pomysłem jest zlokalizowanie kominka w łazience lub kuchni.

Ciekawy design kominków
Po dokonaniu wyboru dotyczącego rodzaju kominka możemy rozpocząć jego wykonanie. Powszechną oprawą paleniska jest bez wątpienia kamień. Może być to marmur, wapień zdarza się także wykończenie granitem i łupkiem. Kominek najszczęśniejszej zostaje zabudowany płytą gipsowo-kartonową lub pozostawiony w stalowej obudowie. Wynajdując inspiracje takie jak sztukateria Wrocław proponuje wiele ciekawych wyników. Warto również sprawdzić interesujące propozycje i fotografie w internecie. Możemy starać się o wykonanie projektu własnego paleniska, aby nabrało ono wyjątkowego akcentu. Wszystko zależy od tego jaki mamy gust. Należy pamiętać również o wykonaniu miejsca na przechowywanie opału. Możemy je zaakcentować lub ukryć w zależności od gustu właściciela. (Więcej ciekawych informacji w tej kwestii - www).
Źródło: Kominki Mefisto
Opracowanie: k.s.
19-02-05 07:17:02