X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zdrowe włosy i odpowiednia pielęgnacja.

Pielęgnacja włosów nie nie jest prosta. Suszenie i prostowanie, a w dodatku farny – to na pewno niszczy je codziennie. Stale zależy nam na sposobach na piękne włosy. To przede wszystkim panie widzą problemy z włosami i zwykle rozmyślają nawet za wiele o ich zdrowiu. Facetom wystarczają maszynki do strzyżenia i mydło w roli szamponu.


prostownica do włosów
Opracowanie: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Każdego dnia prostowanie i mycie w locie niszczy włosy, więc trzeba chociaż krótką chwilę poświęcić ich pielęgnację.

Najważniejsza zasada
Codziennie mamy niby dobre suszarki do włosów, systematycznie szkodzącej bujnej czuprynie. Nie mamy obowiązku zupełnie z niej rezygnować, jednak po prostu wybierzmy profesjonalną, która nie wysusza włosów, a raczej łagodnie je suszy. Warto korzystać ze profesjonalnego sprzętu. Prostownice do włosów które znajdziemy w w salonach fryzjerskich nie są tak uciążliwe. Zresztą podstawą wszystkich zabiegów jest zawsze odpowiednie chronienie włosów przed szkodliwością.

Zdrowe oleje
Nie od dziś wiadomo, że hinduskie metody zachowania piękna zawsze działają. Olejowanie to także rozwiązanie z tej części świata. Są różne szampony zawierające olejki, ale możemy zrobić osobistą mieszankę. To proste: zanim pójdziemy spać wcieramy małą ilość kokosowego oleju we włosy, a rano dokładnie zmywamy. Przy kłopotach z przetłuszczaniem należy wcierać olej jedynie w końcówki, jednak suchą skórę głowy da się w ten sposób wyleczyć. Każdy znajduje sobie idealny olej albo robi mieszankę kilku. Olejek arganowy jest dosyć drogi, ale świetnie wpływa na cerę i włosy. Poza tym idealnie działa olej z migdałów, orzechów włoskich, kokosowy i oczywiście oliwka z oliwek. W dodatku może wystarczyć również oliwka dla pociech – pod warunkiem, że nie zawiera parafiny.
Dodatkowe odżywianie
To niedobór czasu sprawia, że dokładna pielęgnacja włosów zdarza się rzadko.
1 2