X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Mała czarna w mistrzowskim wydaniu

Mała czarna w mistrzowskim wydaniu
Opracowanie: Miele
Źródło: Miele
Aromatyczna, profesjonalnie zaparzona kawa to domena ekspresów firmy Miele. Oprócz znanych koneserom tego napoju doskonałych ekspresów do zabudowy, na rynku dostępny jest również najnowszy model kompaktowego ekspresu wolno stojącego Miele CM 5200. Nowe funkcje, nowe kolory i nowoczesny design – najwyższa jakość niezmiennie ta sama.

Dostępne w wersji białej i czarnym matowym kolorze „Soft Touch” ekspresy (http://goodcaffeine.pl/dzierzawa-ekspresow-do-kawy/) to przyjemność także dla estetów: kuszą materiałami najwyższej jakości, nawet tacka ociekacza wykonana jest ze szlachetnej matowej stali a nowoczesne wzornictwo nawiązuje do innych urządzeń Miele.

Mimo swoich kompaktowych rozmiarów CM 5200 dzieli kluczowe komponenty z modelami do zabudowy: zaparzacz, pompa czy podgrzewacz są identyczne, jak w najnowszej serii ekspresów CVA 5000. To gwarantuje najwyższą jakość zaparzanej kawy. CM 5200 musiał się również sprawdzić podczas ekstremalnych testów, jakim tradycyjnie poddaje swoje produkty firma Miele. Aby spełnić warunek 20-letniego okresu użytkowania, nowy model przeszedł wyczerpujące badania laboratoryjne. W ich trakcie sprostał m.in. wymogowi zaparzenia 50.000 filiżanek kawy, których parametry za każdym razem musiały odpowiadać rygorystycznym normom.

Miele CM 5200 daje wiele możliwości indywidualnego programowania. Możemy zatem ustalić stopień zmielenia ziarna, ilość mielonej kawy na każdą filiżankę, a nawet temperaturę. Nowością zastosowaną w tym modelu jest funkcja One Touch, dzięki której za jednym przyciśnięciem zaparzymy kawę regularną, espresso jak również cappuccino i latte macchiato, bez potrzeby przestawiania filiżanki. Poprzez podwójne przyciśnięcie danego przycisku otrzymujemy dwie kawy jednocześnie. Za pomocą menu można dodatkowo wybrać: gorące mleko, piankę z mleka, gorącą wodę a teraz również Caffe Latte. Specjalne czujniki zawsze powiadomią nas, czy w ekspresie jest wystarczająca ilość wody i kawy do przyrządzenia kolejnej filiżanki naszego ulubionego napoju.

Zaletą ekspresu jest też ruchoma dysza, którą dopasujemy do różnej wielkości naczyń – od 7 do 13 cm. Na górnej części obudowy wygospodarowano miejsce na płytę służącą do podgrzewania filiżanek.

Obsługa CM 5200 jest intuicyjna dzięki wygodnemu pokrętłu programatora i oddzielnemu przyciskowi akceptacji funkcji oraz dwuliniowemu wyświetlaczowi (komunikującemu się w 9 językach, w tym oczywiście w polskim). ekspres można zaprogramować w taki sposób, aby włączał się i wyłączał o określonej porze. Równie wygodne jest czyszczenie urządzenia – elementy takie jak zaparzacz czy pojemniki na wodę i ziarno łatwo wyjąć i umyć pod kranem, natomiast cappucinatore można myć w zmywarce. Płukanie przewodów do mleka odbywa się automatycznie przy każdym wyłączeniu urządzenia (lub poprzez wybór funkcji z menu). Woda potrzebna do czyszczenia pobierana jest automatycznie ze zbiornika z wodą. Do ekspresu dołączony jest wolno stojący, metalowy pojemnik http://maragency.pl/kategoria/prasy/prasa-do-skratek-psa/68 na mleko.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Opracowanie: Miele Sp. z o.o.
17-12-15 12:02:02