X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Reklama na wielkim formacie

Jednym z powszechnych sposobów na reklamowanie danej marki jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o wielkich wymiarach, używane na zewnątrz obiektów. Jest to jeden z bardziej charakterystycznych elementów krajobrazu dużych miast, tak jak neony. billboardy najczęściejposiadają lampy, co sprawia, że są czytelne także w nocy. Ten rodzaj reklamy jest bardzo efektywny, ze względu na wymiary.
Reklama outdoorowa
Opracowanie: Sebastian "XU" Głowala
Źródło: Sebastian "XU" Głowala
Oferowany jest przez różne agencje reklamowe i inne firmy. Fraza „billboardy Ruda Śląska” (sprawdź na ) pozwala na otrzymanie kilku rezultatów z tego miasta, na temat możliwości zlecenia wykonania takiej reklamy. Analogiczne rzecz ma się w sytuacji zapytania „billboardy Dąbrowa Górnicza”. W tym ostatnim przypadku rezultatów z witryn uzyskuje się jeszcze mniej.

Sprawy sporne Jako że reklama na billboardach jest wielkoformatowa, a co się z tym wiąże ogromnie rzucająca się w oczy, często staje się źródłem nieporozumień i kontrowersji. Idealnym przykładem są ogromne bannery na wrocławskim rynku. Część z nich zasłania całe fasady stylowych budynków, znacznie zmieniając wygląd tej okolicy. Podobnie w innych większych miastach. „billboardy Częstochowa” to fraza ciesząca się znacznym zainteresowaniem w sieci. Podobnie prezentuje się kwestia z Płockiem – „billboardy Płock” daje podobną ilość rezultatów. Kolejną kwestią sporną często staje się treść reklam. Nierzadko pojawia się w nich spory element nagości, co może powodować zgorszenie. Kontrowersje może zatem powodować zarówno umiejscowienie reklamy, jak i to, co zawiera.

Polecamy też

Moc billboardów

Medas-Media
Źródło: billboardy-reklama.pl/
Jeżeli masz przedsiębiorstwo, z pewnością myślałeś nie raz, jak efektywnie się wypromować. Teraz niezwykle popularna jest reklama WWW, a także wykonywanie PR przez FB. Nieustannie chętnie wykupywane przez biznes są przekazy w gazetach. Jednakże my najbardziej polecamy znaną nam od tysiącleci reklamę plakatową.


Kto na billboard Za pomocą billboardów reklamują się bardzo różne firmy i nie tylko. Bywa tak, że olbrzymie plakaty wykorzystuje się w kampaniach wyborczych. Poza tym najczęściej widzi się reklamy sieciowych sklepów z ubraniami. Oprócz tego tym sposobem odbywają się zapowiedzi filmowe, czyli na billboardach umieszcza się (sprawdź więcej informacji) plakat filmu, granego aktualnie w kinie. Oprócz tego na billboardzie zawrzeć w zasadzie wszystko, od pokarmów dla kotów aż po środki przeciwbólowe. O powodzeniu i popularności tej metody świadczyć może częstotliwość wyszukiwania w wyszukiwarki internetowe frazy „billboard Częstochowa”.
18-12-06 07:15:02