X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Terminy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa

Coraz więcej ludzi w dzisiejszych czasach podejmuje się wyzwania założenia i pokierowania własnym przedsiębiorstwem. Nie jest to zadanie łatwe, osoba taka będzie musiała walczyć z wieloma przeszkodami. Przede wszystkim rozpoczęcie indywidualnej firmy wymaga sporej sumy gotówki na start.

Co jeszcze ważniejsze – wymagany jest duży zasób informacji i zachowań związanych z posiadaniem własnego przedsiębiorstwa, czego młodzieży bardzo często brak.
spotkanie załogi, biznes
Opracowanie: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie istnieje wiele terminów i pojęć związanych z funkcjonowaniem firmy. Posiadaczowi firmy nie powinny być więc nieznane zwroty typu konsulting czy profesjonalne zarządzanie zmianą. Oba terminy związane są z poprawianiem działania przedsiębiorstwa za pomocą różnego typu działań, dla osiągnięcia konkretnego, omówionego uprzednio celu.

Konsulting
Consulting, najprostszymi słowami to dawanie rad członkom przedsiębiorstwa przez wykwalifikowanego konsultanta. Działanie takie może obejmować różne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa, od kwestii finansowych, aż po działania z zakresu technologii informacyjnej. Konsultant jest osobą z zewnątrz, dobrze wykształconą i zorientowaną w temacie, tak by potrafić jak najlepiej udzielić pomocydanej firmie w wyjściu z kryzysu czy też po prostu poprawić jego wydajność. Terminem powiązanym z consultingiem jest coaching. Ten ostatni polega na starannej pomocy klientowi, by potrafił ustalić, czego chce i potrzebuje. Urządzane są specjalne szkoły coachingu, w ramach których można nauczyć się tej sztuki oraz zacząć ją stosować - źródło:Kursy
W dzisiejszych czasach ogromną wagę przywiązuje się do edukacji. Z tego powodu zawsze dobrze widziane są finansowane szkolenia kierowane do pracowników, pozwalające na nieustanne dokształcanie. Dotyczą one bardzo wielu spraw. Jednym z rodzajów są tak zwane szkolenia Kaizen. Pojęcie to jest również związane z pomocą i wsparciem dla klienta. Może dotyczyć sfery zarządzania i produkcji. Kolejnym ważnym pojęciem może być zarządzanie procesami (po szczegóły przejdź na: ). Oznacza to planowanie i monitorowanie działań wykonywanych przez przedsiębiorstwo, prowadzące do osiągnięcia ustalonego celu.
18-07-12 03:47:02