X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowoczesne wnętrza w szkle

Szkło to ekstrawagancja i elegancja. Daje bardzo dużo możliwości w nowoczesnym domu, nie zależy od wielkości. Nie tnie przestrzeni i delikatnie wydziela. Balustrady, drzwi, a także panele ze szkła – jak użyć szkła w aranżacjach?

Polecamy też

Balustrada ozdobą schodów i balkonów

Drewniana balustrada
Opracowanie: Michaels Mosaic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lifepix/111221126/
Balustrada może stanowić element dekoracyjny w wielu miejscach naszego domu. Jednym z nich są schody. Odpowiednie dopasowanie balustrady sprawi, że wraz ze schodami będzie stanowić całość harmonizującą z wnętrzem. Wszystkie elementy balustrady mogą być wykonane z jednego materiału. Popularne są także łączenia materiałów.


Piękne drzwi

Łazienka, szkło białe lakierowane
Opracowanie: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Planując drzwi wewnętrzne, trzeba wybrać między tradycyjnymi a rozsuwanymi. Modne dzisiaj są drzwi szklane w postaci szklanych paneli. Pozwalają na dzielenie wnętrz, wydzielanie następnego pomieszczenia, jednak ważne, że służą jako dekoracja. Najróżniejsze odcienie i formy pozwalają zamówić drzwi do własnych gustów: ciemno-orzechowe, półprzezroczyste szkło, mleczne z kwiatowymi rysunkami albo różne zdjęcia na szkle. Wyjątkowo dobrze korespondują się z wystylizowanym domem, z designerskimi dodatkami lub z przemyślanym miejskim wnętrzem.

Schody do… sypialni Schody w salonie to kolejne źródłoproducent (zobacz bezpłatny dostęp)łów dla miłośników projektowania. Łatwo je zaprojektować używając ciekawych dodatków. Przykładowo balustrady szklane (więcej przykładów) z powodzeniem stosuje się we współczesnym budownictwie. Pasują do luksusowego domu. Z salonu schody muszą być dekoracją, ale nie wolno przesadzić. Opcji jest dużo, ponieważ szkło łączy się z metalem oraz drewnem równie dobrze. Można też wprowadzić balustrady z luksfer, bo to świetny sposób na niepowtarzalny efekt.

Szklane tafle zamiast płytek

szkło ornamentowe
Opracowanie: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Ostatnio popularnym pomysłem są panele szklane stosowane w łazience i kuchni. Są błyszczące, matowe i kolorowe, a mogą też układać się w różne obrazy. Fani niedzisiejszych pomysłów zapełniają w kuchni przerwę pomiędzy wiszącymi szafkami a blatem takimi szklanymi płytami. Teraz da się „wyhodować” sobie tulipany dokładnie przy kuchence albo wzbogacić się miejską panoramę. W łazienkach kolorowe panele są najlepszą alternatywą do płytek, które są teraz pewnym standardem.

Podłogi ze szkła

Szkło pozwala na dużo więcej możliwości, dlatego tak upodobali je sobie najlepsi projektanci wnętrz. Podłogi ze szkła pojawiają się w użytkowych budynkach, w korporacyjnych biurach, a powoli też można je podziwiać w mieszkaniach. Dobrze stosować je w łazience, zwłaszcza na schodkach, ale mleczne tafle doskonale komponują się też z parkietem w salonie.
Źródło: szybka.pl
Opracowanie: S.S.
19-12-31 14:10:17