X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Śmietankowo-stalowe kawy ozdabianie

dzbanuszek na mleczko Stelton
Opracowanie: Stelton
Zdarza się, że, gdy ustaloną od wieków formę jakiegoś przedmiotu okroi się z elementów, do których użytkownicy są przyzwyczajeni, zyskuje się konstrukcję z reguły onieśmielającą nowym, odkrywczym kształtem. Wtedy zaczyna liczyć się wytworność materiału, powrót do pierwotnej formy i zamysł designera.

Tak właśnie zdziwiony pomysłowością i zaskoczony rewelacyjną prostotą staje wielbiciel kawy ze śmietanką przed nieśmiertelnym projektem Arne Jacobsena. Jego dzbanuszek na śmietankę, stanowiący element bardzo wytwornej serii AJ Cylinda Line wpasowuje się w każdy trend i epokę, mimo iż powstał już w roku 1967.
W przypadku tego dzbanuszka nie chodzi o nic innego, jak o kształt. O to, co dzbanuszek daje kawie i jej smakoszowi – oprócz wytwornego smaku śmietanki. Chodzi o oszołomienie pięknem w jego najbardziej podstawowej, stalowej postaci. Tu czaruje forma najpierwotniejsza, tak prosta, że stanęła na skraju minimalizmu - bez uszka, pokrywki, bez załamań czy zdobień względnie pękatych obłości charakterystycznych dla tego typu naczyńka.

Poręczny, smukły doskonale prosty dzbanuszek, stworzony jest na bazie otwartego z góry cylindra, w którego perfekcyjnie wykrojonej bryle wyłom tworzy dyskretny dziobek do nalewania mleczka lub śmietanki.
Arne Jacobsen – legendarny duński projektant, mistrz, którego dzieła do dziś są symbolem ponadczasowej stylistyki, wykreował serię zastawy stołowej AJ Cylindra Line dla duńskiej firmy Stelton. Prostota i wytworność serii ma za zadanie uwolnić w każdym duszę estety.
Dzbanuszek uzupełnia komplet ekskluzywnych w formie dzbanków do kawy i herbaty oraz cukiernicy z tej samej serii.

Zauroczony ascetycznym dzbanuszkiem AJ Cylinda Line sklep zabarwia kawę, z pasją estety dekorując ją śmietanką.

Joanna J. Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek
20-05-21 07:14:03