X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Turystyka i rekreacja - czy warto studiować?

Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem - jaki kierunek nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na jego późniejszą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Jaki profil, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest turystyka i rekreacja . To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych.

Miłośnikom rzetelnej informacji zalecam ten tekst, ponieważ nie dość, że mówi on o podobnej problematyce, to robi to też w niezwykle pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach publicznych, jak i w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość szkół wyższych daje swoim absolwentom możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Polecamy też

Jaką wybrać specjalizację w liceum?

Akustyka w szkole
Opracowanie: Armstrong
Źródło: Armstrong
Zbiorowa opinia jest taka, że w murach szkolnych przebywają wyłącznie dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, jakie edukują osoby pragnące wyrównać edukacyjne braki.


Studenci
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to profil transportowo montażowy - przeskocz metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/ - nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do przyswajania języków obcych.
1 2