X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Uchwyć najlepsze momenty

Chyba nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie znalazło się w polu zainteresowania fotografów. Sporo z nich za pomocą zdjęcia potrafi z na pozór pospolitego, zwyczajnego przedmiotu zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą choć raz w roku znajduje się w polu zamiłowań niemal każdego urlopowicza.
Opracowanie: Powersport.pl
Cała zagadka prawidłowego zdjęcia pozostaje nie tylko w pomysłowości, kreatywności czy warsztacie realizatora, ale szczególnie w porządnym sprzęcie. W związku z tym przed zdecydowaniem się na zakup, warto przejrzeć fachową literaturę lub co najmniej skonsultować się z kimś, kto zdecydowanie ułatwi nam dopasować oprzyrządowanie do naszych zapotrzebowań i oczekiwań.

Jeśli pragniesz bez zwłoki odnaleźć zbliżone materiały dotyczące tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na podobnej stronie.Modele obiektywów

Z pewnością priorytetową częścią składową aparatu jest obiektyw fotograficzny, bo za jego pomocą możemy regulować i przetwarzać widziany obraz. Bez trudu jest jednak zrobić błąd i nabyć niedobry obiektyw, który oprócz tego wielokrotnie przewyższy cenę samego aparatu fotograficznego. Dlatego też należy zaopatrzyć się, w chociaż zasadniczą wiedzę na ich temat.

Zatem, można wymienić trzy rodzaje obiektywów. Pierwszy to szerokokątny obiektyw np. marki sigma, który jest przeznaczony do fotografowania znacznych obszarów, na przykład krajobrazów, architektury, czy zamkniętych obszarów. Drugi to obiektyw standardowy z ogniskową około 50 mm, który jest bardziej wielofunkcyjny. Z kolei do robienia zdjęć z przybliżenia są odpowiednie obiektywy długoogniskowe, w tym teleobiektywy. Występują także dodatkowe rodzaje obiektywów, które posiadają bardziej sprecyzowaną funkcję, w tym obiektywy „rybie oko”, które charakterystycznie zniekształcają perspektywę, reprodukcyjne, portretowe, kitowe, a również fotogrametryczne, które służą do robienia zdjęć z lotu ptaka.

Ceny obiektywów

Polecamy też

Nawigacja GPS do aparatów cyfrowych

GPS
di-GPS (digital images GPS) jest systemem nawigacji stworzonym specjalnie dla cyfrowych lustrzanek. Dostarcza on do aparatu w czasie rzeczywistym informację o pozycji (szerokość i długość geograficzna oraz wysokość) i zapamiętuje te dane dla każdego zdjęcia.


Ceny obiektywów zmieniają się zależnie od marki i modelu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To dodatkowy argument za tym, aby bez pośpiechu przemyśleć ich zakup tak, by mogły służyć przez wiele lat, a nie tylko stały się zabawką podczas jednych, krótkich wczasów.
22-05-23 07:01:04