X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Moda na kolor!

Włoskie meble Cattelan Italia
Opracowanie: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
W tym sezonie w urządzaniu wnętrz stawiamy na kolor! Modne są zarówno meble o wyrazistych i intensywnych barwach jak i te stonowane, delikatne nie rzucające się w oczy. Eksperci Le Pukka concept store podpowiadają jak można wprowadzić kolor do swoich czterech kątów.

Połączmy kolory!
W zależności od możliwości naszego wnętrza w segmencie mebli mamy do dyspozycji różnorodne rozwiązania. Zacznijmy od tych największych. Kolorowe regały czy półki na książki ożywią na pewno nasz salon. Co ciekawe możemy i powinniśmy łączyć kolory i nie bójmy się tego. Zaplanujmy w dużym pokoju np. dwu-kolorową konstrukcję na książki, płyty czy bibeloty – podejdźmy do tematu kreatywnie! – Na pewno łatwiej będzie wprowadzić kolory do mieszkania osobom, które mają je urządzone w monochromatycznych kolorach. Do czerni i bieli pasują w zasadzie wszystkie barwy i łatwiej jest takie wnętrze ożywić – mówi Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka concept store.

Włoskie meble Cattelan Italia
Opracowanie: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
Jeśli nasze mieszkanie nie pozwala na duże zmiany zastanówmy się nad dodatkami do pokoju pracy, sypialni czy jadalni. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj przede wszystkim małe przenośne - więcej treści na ten temat - regały, czy półki na książki, pomocniki do biurka czy małe stoliczki kawowe.
Żywe, ciepłe barwy jak czerwień, żółć czy pomarańcz pobudzają nas, wpływają na dobry nastrój i pozytywni oddziaływają na naszą psychikę. Warto mieć w domu chociaż kilka mebli czy dodatków w takich kolorach – doradza Katarzyna Barwińska.

Powierzchnie lustrzane – gra kolorów
Włoskie meble Cattelan Italia
Opracowanie: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
Powierzchnie mebli wykonane z luster to również wiodący trend ostatnich miesięcy w urządzaniu wnętrz. Wykorzystując szklane, odbijające powierzchnie nasze wnętrze może bardzo wiele zyskać. – Wybierając stolik kawowy o geometrycznych kształtach do pokoju dziennego, wykonany cały z luster weźmy pod uwagę, że będzie obijał nam kolory, które pojawią się wokół niego. Możemy nad nim powiesić kolorową lampę a efekt kolorystyczny będziemy mieli podwójny – informuje właścicielka concept store’u Le Pukka. – Lustrzane stoliki obiją również kolor kanapy, czy przedmioty na nim stojącej w zależności od miejsca, w którym usiądziemy wrażenia będą odmienne – dodaje Katarzyna.

Kolory do wnętrza można wprowadzić również za pośrednictwem kolorowych lamp, krzeseł i foteli. Jeśli na zmiany w naszym mieszkaniu nie będziemy mieli dużego budżetu możemy zawsze zagrać różnorodnymi małymi dodatkami, jak poduszki na krzesła czy kolorowe rolety, donice na kwiaty lub dodatki kuchenne i zastawa.
Opracowanie: Aleksandra Woubishet
18-01-09 07:03:02