X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Odkryj Zakopane

Opracowanie: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest piękne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W zasięgu miasta umiejscowiony jestchoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną zorganizowanie pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do podróżników z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza hotelowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry
Opracowanie: Szift
Źródło: www.flickr.com
Jedną z najczęściej zwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z chęcią korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto wielorakie festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu miłośników. Zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty w Zakopanem oferuje nieco bardziej atrakcyjne cenowo opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od możliwości. Zakopane nie jest niedużym miastem i nietrudno się w nim podziać, należy pomyśleć też zatem o zakupie planu miasta.
Tatry
Opracowanie: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać zwyczaje góralskie i język, a przede wszystkimsmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można udać się do Aquaparku, a zimą wędrować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wybraniem się na górski szlak turystyczny, powinno się sprawdzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i ostrożnym. Zakopane to także piękne zabytki, pomniki, muzea, teatr o mnogim repertuarze. Po wyróżnionych ścieżkach można także przygotować wyprawy rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki pokazują stragany, kusząc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.


Polecamy też

Zakopane - turystyczna wyprawa. Co radzą eksperci

Opracowanie: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierchy gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do turystów z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza schroniskowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
Źródło: Eholiday.pl
20-02-05 07:10:35