X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Konewkowe wściubianie nosa

konewki
Opracowanie: Stelton
Specjaliści, zapaleni ogrodnicy i hodowcy kwiatów twierdzą, że z tymi wyjątkowymi roślinami trzeba rozmawiać, by piękniały z dnia na dzień. Pytanie tylko, skąd wiedzieć, o czym chcą rozmawiać kwiaty? Duńska firma Stelton wychodzi naprzeciw temu skomplikowanemu wyzwaniu. Stworzyła kwiatowego "psychoanalityka", który bez skrupułów i zażenowania wściubia swój długi, wytwory nos, w imieniu ogrodnika, w zielone sprawy roślin.

Wytworna, dostojna, zaprojektowana już w 1978 roku przez znanego światowego designera, Petera Holmblada konewka już ponad 30 lat podsłuchuje kwiatowe plotki. Jest tak urocza i elegancka, że będzie pasowała do każdego domowego, przydomowego i zimowego ogrodu.

W projektach firmy Stelton, dla której zaprojektował uroczy kształt Holmblad, uderza wyrafinowana estetyka, która spodoba się kwiatom. Skoro istnieją opinię, że kwiaty czują emocje swojego właściciela, doskonała w formie konewka pomoże im pięknieć z chwili na chwilę, przekazując im część swojego czaru. Bo czarowna jest od samego czubka długaśnego, zadartego "nosa" po wyrafinowaną wstęgę uchwytu. To, co przyciąga wzrok w konewce firmy Stelton to dojrzała harmonia kształtu całej bryły. Uchwyt – pas ekskluzywnej stali szlachetnej, mocowany jest dwoma nitami z przodu i z tyłu konewki, budując wrażenie przestrzenności i lekkości. Wygięta w kształtny łuk stalowa wstęga fantazyjnie wyprofilowana z tyłu konewki, pozwala wygodnie trzymać ją w dłoni.

konewki
Dzięki wysokiemu pałąkowi uchwytu można ją bez kłopotu napełniać wodą. Uformowany pod skosem otwór w konewce znajduje się w tylnej części pojemnika na wodę, co doskonale balansuje prostą bryłę całości. Z kolei długi i smukły "nosek" naczynia równoważy wysoko podniesiony uchwyt, pozwalając równocześnie dotrzeć w najbardziej niedostępny roślinny gąszcz.

Peter Holmblad, wzorując się na pomyśle mistrza Jacobsena, guru skandynawskiego designu, umieścił wylot dziobka konewki nieco powyżej linii dna, dzięki czemu nalewanie wody z takiego naczynia nie wymaga użycia siły. Wystarczy delikatnie przechylić konewkę, by szybko spełniła swoje zadanie.
Każdy domowy, przydomowy czy zimowy tajemniczy ogród stanie się oazą zieleni i kwiatowych dyskusji o istocie natury, gdy w ręku pasjonata roślin zalśni niebywale urocza konewka firmy Stelton.

Wrażliwy na piękno i nietuzinkowe projekty skandynawskich mistrzów form sklep , trzymając w ręku konewkę Petera Holmblada, wściubia nos w kwiatowe sprawy.

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
19-02-06 07:17:03