X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Praca geodety. Zdobądź wiedzę

Czym właściwie zajmuje się geodeta? Jakie istnieją typy prac geodezyjnych? Jakie studia należy skończyć, żeby stać fachowcem od geodezji? Na te problemy odpowiem w tym oto niedługim tekście. Zachęcam do zapoznania się z podstawowymi informacjami o pracy geodety.
Geodezja jest częścią dziedziny nauk o ziemi, jaką jest kartografia. Adept nauk geodezyjnych zajmuje się pomiarami wielkości i ukształtowania terenu. To bardzo uproszczone ujęcie jego obowiązków. Usługi geodety przydają się przy budowie, przekształcaniu i remontach ulic, wyznaczaniu granic działek budowlanych i rolnych, wczesnym stopniu czynności projektowych różnego rodzaju, wykreślaniu map oraz w całej masie zadań wyłącznie naukowych, takich jak pomiary osnów magnetycznych. Geodezja ma też sporo wspólnego z obserwacją gwiazd.

geodeta w trakcie pracy
Opracowanie: Sunburned Surveyor
Źródło: http://www.flickr.com
Geodezja należy do zawodów licencjonowanych. To oznacza, że aby wykonywać go zgodnie z prawem, musisz legitymować się licencją, przyznaną przez Rząd. Nad całością prac geodezyjnych w Polsce czuwa Główny Geodeta Kraju. Zezwolenie otrzymamy po magisterce z geografii, odbyciu obowiązkowej paroletniej praktyki w biurze geodezyjnym i przejściu z poprawnym rezultatem zawodowego testu. Jeśli chcesz zdecydować się na ciekawe studia, by potem pracować jako specjalista geodeta. Wrocław i miasto stołeczne na pewno gwarantują godny poziom.


Polecamy też

Product engineering jako przykład rosnących wymagań w nowoczesnym biznesie

Jak kupić dobrą obudowę do komputera
Opracowanie: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR
Współcześnie rosnąca ilość osób wybiera rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To powoduje, że z coraz większym zainteresowaniem spotykają się studia na uczelniach ekonomicznych, które dostarczają nie tylko kluczowej wiedzy dotyczącej funkcjonowania rozmaitych gospodarek, ale również rozwijają w obszarze zarządzania chociażby biznesem.
1 2