X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Najlepsze spływy kajakowe

Odpoczynek, czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Dobrze przygotować się na bardziej czynne formy odpoczywania. Nie potrzeba przy tym konieczne opuszczać kraju, by zafundować sobie oryginalne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić genialną okazję do sprawdzenia własnej kondycji ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują wolnym weekendem. Jest to najciekawsza opcja dla osób młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Opracowanie: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl
Brzegi Pilicy obfitują w ogromnie ciekawe miejsca na biwak. Koryto rzeki bywa miejscami ogromnie kręte. ogromne ilości wysp oraz rozlewisk dodaje Pilicy uroku. Okolice rzeki zaskakują rozlicznymi atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najważniejsze okazy roślin i zwierząt podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą w szczególności poleca się niezapomniany fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie rozpoczyna się dużo spływów. Ich oferty można odnaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zwyczajowo dla grup. Posiadają plenerowe imprezy integracyjne ,a także ogniska dla biwakowiczów. Przed wypłynięciem kadra specjalistów objaśnia kajakowiczom w jaki sposób najbezpieczniej pływać po rzece. Fragmenty dzienne podczas spływu wynoszą zazwyczaj do około dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wygodne kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę wykwalifikowanych instruktorów wraz ze przeszkolenie kajakowym. W cenę wynajęcia kajaku wlicza się także zwyczajowo pole biwakowe. Dużo wypożyczalni kajaków ma także dodatkowe samochody, które po wcześniejszych ustaleniach, są w stanie przetransportować grupę uczestników z dworca do miejsca rozpoczęcia spływu. Można z wypożyczalni także czasem wypożyczyć namiot.

Polecamy też

Kupujemy namiot - na co zwracać uwagę?

namiot
Opracowanie: Sport-shop.pl
Udany wypoczynek często zależy od drobiazgów. Ci, którzy w te wakacje wybierają się na biwak, powinni zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy namiot. Okazuje się jednak, że również w tej kwestii przesadna oszczędność nie popłaca.


Doświadczone wypożyczalnie posiadają również coś dla bardziej doświadczonych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią problemów wynikłych z transportowania bagaży samochodem. Na takiego rodzaju spływie wszystko znajduje się z uczestnikiem w jego kajaku. Takie wyjście pozwala na sporą elastyczność w planowaniu kolejnych etapów własnej trasy. Można wtedy czasem wybrać także samodzielnie miejsce na biwak. Tego typu spływ jest zwyczajowo dłuższy. Poszczególne etapy codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów.

Ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przejrzyj także podobne wpisy (rehafit.org/oferta/rehabilitacja/rehabilitacja-neurologiczna/), które mają informacje na przedstawiany wątek.

Zmęczenie wynagradzają jednak niezapomniane widoki. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można znaleźć bardziej szczegółowy opis konkretnych tras wpisując w sieci hasło przykładowo kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można także popytać użytkowników na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać własny post chociażby Pilica Spływ. W taki oto sposób niewątpliwie uda się uzyskać szereg ważnych porad.
22-04-14 07:01:40