X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Co należy wiedzieć przed kupnem zamka do drzwi?

Z powodu na sposób montażu zamki dzielimy na wpuszczane i nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są określane wewnętrznymi i zakładane są jak sama nazwa mówi w środku drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie mocowane są do drzwi. Przeważnie po jednej stronie są one otwierane przy pomocy klucza natomiast z drugiej za pomocą zasuwy.
Zanim zakupimy zamek do drzwi powinno się sprawdzić parę niby mało znaczących a jednakże bardzo ważnych rzeczy. Przede wszystkim trzeba stwierdzić, w którą stronę otwierają się drzwi. Potem, jaka jest grubość również wysokość drzwi a także wymiar i kształt zamka. Kupować trzeba zamki atestowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy wymienić sami bądź skorzystać z pomocy fachowców. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową: "wymiana zamków" i znaleźć odpowiednią firmę.

Polecamy też

Wybieramy drzwi okleinowane

drzwi wewnętrzne
Opracowanie: INVADO
Źródło: INVADO
Wybór drzwi wewnętrznych powinien być dokładnie przemyślany. To nie tylko ważny element estetyczny, dopełniający atmosferę całego wnętrza, ale również długoletnia inwestycja. Dlatego poza formą warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na drzwi okleinowane...


zamek do drzwi
Opracowanie: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku można znaleźć szeroką ofertę różnych typów zamków. Najłatwiej znaleźć w Internecie i podmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je kupić. Najlepiej zamontować więcej aniżeli jeden zamek i najlepiej, by pochodziły od różnych producentów. Dzięki temu rabuś małe możliwości na okradzenie naszego mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się bez niczyjej pomocy założyć zamek trzeba najpierw poczytać na ten temat wiadomości. Wyszukamy je błyskawicznie i bez trudu w Internecie wklepując: "montaż zamków". Tutaj dowiemy się, że trzeba wcześniej zdemontować klamkę. Następnie zdjąć blaszkę zabezpieczającą wokół klamki i wkładki. Potem ściągamy wkładkę oraz zamek. Teraz pora na nałożenie nowego zamka. Polega on na włożeniu kasety w wcięcie przeznaczone na kasetę. Następnie kluczem sprawdzamy działanie rygla – przekręcamy go do pozycji zamkniętej i przyglądamy się czy kaseta zamka reaguje odpowiednio. Gdy zmieniamy wkładkę na inną, trzeba ją tak dobrać żeby nie wychodziła za założone szyldy. Dokręcamy szyldy naokoło wkładki oraz te, które kamuflują połączenia klamki z kasetą zamka. Na sam koniec zakładamy klamkę wkładając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę przytwierdzamy dokręcając ją małą śrubką z jednej strony.
1 2