X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W jaki sposób dbać o stopy i kręgosłup?

Ludzki kręgosłup jest jednym z najbardziej istotnych organów. Od jego stanu uzależniony jest wygląd i ewentualne skrzywienia postawy, a co z tym bezpośrednio związane – ogólny stan zdrowia i samopoczucie człowieka. Dlatego istotne jest, by prowadzić zdrowy styl życia, by pamiętać o kondycji kręgosłupa na co dzień. Faktem jest, że schorzenia kręgosłupa występują coraz częściej, a nasilają się zwłaszcza u ludzi starszych. Może to w rezultacie powodować kłopoty z chodzeniem, z zaśnięciem i z innymi czynnościami dnia codziennego.
Opracowanie: Unfurled
Podobnie kwestia wygląda ze stopami.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim razie zobacz inny oryginalny serwis (http://medimix.pl/autoklawy-medyczne), który również posiada absorbujące informacje.

Nieodpowiedni sposób stawiania kroków może doprowadzić do powstawania schorzeń kręgosłupa i wad postawy, a także do bólu. Należy pamiętać jak dbać o stopy i słuchać rad specjalistów.

Bądź zdrową egoistką
Opracowanie: Future PR
Źródło: Future PR
Bardzo ważne dla kręgosłupa jest utrzymywanie prawidłowej postawy. Swego rodzaju zmorą współczesnego świata jest tak zwane garbienie się, prowadzące do skrzywień. Przede wszystkim jednak zapomina się o dobrej i właściwej postawie podczas siedzenia.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły tutaj.

Współcześnie ogromna i ciągle wzrastająca ilość ludzi prowadzi siedzący tryb życia. Wiąże się to często z pracą biurową, przed komputerem. Powinno się pamiętać o tym, by co jakiś czas wykonywać ćwiczenia na kręgosłup, a przede wszystkim – by w chwilach wolnych od pracy zażywać ruchu, przykładowo w postaci spacerów czy jazdy na rowerze, biegania. Korzystnym rozwiązaniem mogą się okazać masaże pleców, które są nie tylko kojące, ale i dobre dla organizmu.

Polecamy też

Modne trendy w urządzaniu mieszkania

Opracowanie: „StudioZ Projektowanie i Aranżac
W życiu każdego z nas nadchodzi taki czas, kiedy decyduje się na kupno własnego mieszkania. Zwiedzanie swoich przyszłych pomieszczeń, potem decyzja o zakupie, natomiast na koniec oczekiwanie na odbiór kluczy to zdarzenia budzące ogromne uczucia. Jeszcze więcej wrażeń przybywa, jak zostajemy w końcu posiadaczami wymarzonego mieszkania. Wówczas rozpoczyna się opowiadanie nazywające się aranżacja wnętrz, bądź – jak kto woli – urządzenie mieszkania.


Równie ważne jest odpowiednie dbanie o stopy. Jak zostało już wspomniane, prawidłowy sposób poruszania się w dużym stopniu wpływa na ogólną postawę i kondycję kręgosłupa. Kolejnym czynnikiem jest wybór butów. Niewygodne, za małe lub za duże czy zbyt twarde buty mogą powodować ból, jak również trwały uraz. Analogicznie kwestia przedstawia się w przypadku bezustannego i codziennego chodzenia w butach na bardzo wysokich obcasach. Należy raz na jakiś czas pozwolić „odpocząć” stopom, nosząc płaskie obuwie, a w mieszkaniu poruszać się boso. Podobnie jak znaleźć można ćwiczenia przeciw bólom kręgosłupa, istnieją takie, które wpływają korzystnie na stan i kondycję stóp.
21-10-05 14:01:06