X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

VII Festiwalu Róż- Święto Kwiatów

Festiwal Róż
Opracowanie: Biuro Kwiatowe Holandia
W dniach 11-12 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz kolejny odbyło się Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż. Ogród jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane jest 160 odmian róż.

Na założonej na początku XX wieku różance, można podziwiać unikalne odmiany, dostępne jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych. Podczas święta ogromne zainteresowanie wzbudziła ciekawa odmiana róży w kolorze niebieskim nazwana 'Blue Moon'.

W ramach święta organizatorzy - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zadbali o liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Miłośnicy kwiatów uczestniczyli w dwóch pokazach florystycznych prowadzonych przez Klub Florystów SITO, którego prezesem jest Anna Nizińska mieszkania (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) znakomite florystyki - Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską.

W ogrodzie, oprócz róż ogrodowych, można było zobaczyć kompozycje z róż ciętych, oryginalne rzeźby kwiatowe wykonane przez znakomitych florystów (Monikę Bębenek, Magdalenę Birulę-Białynicką, Karolinę Ładyżyńską, Joannę Rospondek, Piotra Sekundę oraz Zygmunta Sieradzana), 14 bukietów, których autorzy wzięli udział w konkursie "BUKIET DLA ANNY". Odbyła się również ekspozycja roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach, której towarzyszyła wystawa zdjęć.

Festiwal Róż
Tłumy osób przyciągnął pokaz Salsy połączony z nauką, pokaz Flamenco i tańców Bollywood, występ znakomitego zespołu MC GYVER BAND, latynoskiej grupy VIRTUAL BAND oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu beneficjantów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Odwiedzający ogród mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat cennych właściwości dzikiej róży, zapoznać się z techniką zdobienia – decoupage, obejrzeć i zakupić ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu, ceramikę z motywem kwiatowym oraz oryginalną biżuterię.
W ogrodzie można było zakupić sadzonki róż ogrodowych.

Najmłodsi wysłuchali pięknych bajek w interpretacji aktorki Sylwii Najah, wzięli udział w konkursie plastycznym z licznymi nagrodami oraz oddali się w ręce plastyczki, która pomalowała im buzie.
Imprezę poprowadził znany i lubiany uczestnik programu "Europa da się lubić" – Conrado Moreno.
Impreza miała charakter społeczny a jej celem było zachęcenie rodzin do obcowania z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Do odwiedzenia ogrodu zachęcała kolumna, składająca się z ozdobionych kwiatami motorów oraz kabrioletu. Podczas dwóch dni Ogród Botaniczny odwiedziło blisko 8 000 osób.

Patronat medialny objęli: kwartalnik Bukiety, portal Forum Kwiatowe, portal Miasto dzieci oraz Radio Dla Ciebie.

Kamila Żmijewska
Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia, Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z
18-11-24 07:14:02