X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Weekendowy spływ kajakiem

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można snuć plany, jak spędzić te sobotę i niedzielę wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. Latem jest wiele możliwości by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na łonie przyrody z przyjaciółmi. I wcale nie trzeba wybierać się gdzieś daleko, aby ten czas atrakcyjnie spędzić. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Opracowanie: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl
Na terenie Polski jest dostępnych mnóstwo interesujących dystansów.

Nie ociągaj się i zobacz w tekście, jak podchodzi do takiego zagadnienia inny redaktor - ten artykuł także jest bardzo ekscytujący.

Jednak jeśli nie mamy czasu na dłuższy wypad lub nie mamy doświadczenia w nie uprawialiśmy wcześniej tego rodzaju sportu, można pojechać się na spływ kajakowy wzdłuż koryta rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i środkowej Polsce.

Czy nasz post zainteresował Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Więc po kolejne szczegóły przejdź do poniższego linku. Tam znajduje się kolejny link (http://hotelpodkowa.pl/restauracja-wroclaw/).

Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki to 319 km. Bieg turystyczno rekreacyjna.

Wystarczą dwa zestawione ze sobą luźno słowa: kajaki Pilica, by dać się porwać różnym przygodom, które można spotkać aż na trzech ciekawych trasach o różnym dystansie: - Budy Michałowskie- Warka- dystans 16 km - Białobrzegi- Warka- dystans 28 km - Przybyszew- Warka- długość 37 km

Opracowanie: Ezra Casteel
Można wybrać odpowiednią trasę, a wycieczkę dodatkowo ubarwić biwakiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić przyjemny letni wieczór, oglądając wyjątkowo bujne drzewa i trawy i widoki w tamtych okolicach. wyszukując w internetowej wyszukiwarce "kajaki Warka" lub "pilica spływ" można przeczytać o ofertach firm, które organizując wycieczki kajakiem, urozmaicają je ogniskami, zbieraniem jabłek. Co ważne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, organizuje również transport na miejsce wodowania. Ceny są również atrakcyjne. Przykładowo wypożyczenie całego wyposażenia od rana do wieczora wynosi 150 zł. Można także dowiedzieć się co warto zobaczyć na trasie. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zobaczyć wyjątkowe zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już witaj przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również idealny sposób na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można opowiadać kiedy się ściemni.


Polecamy też

Na górskich trasach

Górska wyprawa
Źródło: www.citypictures.net
Nadchodzą ciepłe dni, a więc doskonała pora, by wyrwać się z kieratu i wyjechać na zbawienny urlop. Dni wolne w maju w tym roku mają być ładne, warto zatem już dziś zaplanować sobie urlop. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej niełatwo odnaleźć wolne noclegi. Lecz istnieje rozwiązanie sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Lub na włóczęgę po szczytach górskich, z noclegami w schroniskach? O ile pasuje ci taka opcja, powinieneś teraz udać się do dedykowanego sklepu, żeby zakupić dobre akcesoria turystyczne.
20-03-15 07:12:05