X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wzrastająca popularność programistów na polskim rynku pracy

Programista zalicza się do jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych przez pracodawców stanowisk pracy. Niemniej jednak profesja ta nie jest dla wszystkich. By nim zostać należy lubić matematykę a nade wszystko komputery, czyli informatykę. Jedno jest bezsprzeczne programista to praca z przyszłością. Niebawem będą oni tak samo poważani i szanowani jak prawnicy czy medycy.
Komputer PC all-in-one HP Omni 100z
Opracowanie: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Jak którykolwiek zawód ten też ma swoje wady i zalety. Dużym plusem są zarobki. Przeciętna płaca programisty kształtuje się na poziomie 5000 zł brutto. Wypłata ta jest zależna od tego, jakimi językami programowania umie się obsługiwać. Wadą jest to, że przez długie obcowanie z komputerem naraża on swój wzrok a również kręgosłup. Programistą można stać się po ukończeniu technikum komputerowego lub studiów wyższych. Używając specjalnego języka tworzy on programy komputerowe i wprowadza do użytkowania. Takie programowanie jest tylko jednym z etapów powstawania konkretnego programu.

Masz zamiar poszerzyć własną wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Musisz wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej (https://grimp.pl/rachunkowosc-firm/zus-place-i-kadry-zielona-gora/) informacji.Pracodawcy za wyjątkiem wyższego wykształcenia kierunkowego wymagają od kandydata tego, ażeby potrafił analitycznie myśleć, likwidować wszelkie problemy oraz umiał z bezproblemowością pracować w grupie. Także a raczej przede wszystkim niezbędna jest znajomość danego języka programowania, technologii internetowych oraz specyfikacji aplikacji internetowych. Jak najbardziej niezmiernie ważne jest to, aby biegle znał język angielski, co widać po ogłoszeniach, które nieraz są pisane w tym języku.

Toughbook klasy ruggedized: CF-31
Opracowanie: Panasonic
Źródło: Panasonic
Też winien znać tak zwane języki programowe. Niejednokrotnie poszukiwana jest tak zwana praca java. Chodzi tu o to, aby kandydat umiał język programowania java. Stał się on w ostatnich czasach jednym z bazowych języków programowania. Cechuje się on bezproblemowością, łatwością zapisu i wartkością. Gdy programista poszukuje pracy może w przeglądarkę internetową wpisać "praca sap". Z pewnością wyświetli się mu mnóstwo propozycji pracy, z czego większość napisana po angielsku. Sam skrót SAP oznacza międzynarodową spółkę akcyjną, zajmującą się produkcją systemów do zarządzania przedsiębiorstwem.


Polecamy też

Zawód z przyszłością.

Bezpiecznie w sieci
Opracowanie: PointB
Źródło: PointB
Programista zalicza się do jednego z dziesięciu w najwyższym stopniu poszukiwanych przez pracodawców miejsc pracy. Mimo wszystko profesja ta nie jest dla wszystkich. By nim zostać trzeba lubić matematykę a zwłaszcza komputery, czyli informatykę. Jedno jest pewne programista to zajęcie z przyszłością. Niebawem będą oni tak samo cenieni i respektowani jak prawnicy czy lekarze.
23-09-03 13:01:11