X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Łazienka marzeń

łazienka
Opracowanie: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Producenci prześcigają się w pomysłach na design elementów zagospodarowania i wyposażenia łazienek. Wszystko to dlatego, że każdy inaczej wyobraża sobie łazienkę marzeń.

Urządzenie łazienki i kuchni wymaga dużego nakładu finansowego, dlatego aranżacja tych pomieszczeń musi być dobrze przemyślana. Ponadczasowy styl wnętrza sprawi, że nie ”zestarzeje się” ono szybko, dzięki czemu wprowadzając niedrogie zmiany w wystroju i wyposażeniu przez wiele lat kuchnia czy łazienka będzie wyglądała modnie. Nie oznacza to jednak, że należy podejść do tego zadania bardzo zachowawczo, bowiem osoby o żywym temperamencie będą się źle czuły w stonowanej aranżacji, a entuzjaści stylu klasycznego w wystroju nowoczesnym.

łazienka
Opracowanie: Deante
Źródło: Deante
Aranżacja łazienki: od czego zacząć? Samemu czy z architektem?
Przed przystąpieniem do kompozycji elementów wyposażenia warto zainspirować się aranżacjami łazienek prezentowanych w czasopismach i na portalach wnętrzarskich. Być może wśród nich jest już łazienka marzeń, której wystrój wystarczy zaadoptować do projektowanego pomieszczenia.

Na tym etapie prac przydała się pomoc architekta wnętrz, który rozrysuje projekt dla wykonawców, sporządzi szczegółowy kosztorys i przedstawi wizualizacje pomieszczenia.

łazienka
Opracowanie: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
- Fotorealistyczne wizualizacje 3D pozwalają ocenić trafność koncepcji, jej funkcjonalność, a także prawidłowy dobór materiałów wykończeniowych - mówi grafik 3D z Wrocławia.
- Podczas pracy nad projektem bardzo często wykonuje się robocze wizualizacje 3D szkiców koncepcyjnych. Taki podgląd to bardzo duża pomoc zarówno dla architekta, jak i inwestora. Na tym etapie można wyeliminować mnóstwo błędów. Rysunki dwuwymiarowe nie oddają kwestii przestrzennego pojmowania obiektów w rzeczywistej skali z perspektywy człowieka, a dla niektórych osób są całkowicie nieczytelne - dodaje.

Większość biur projektowych wykonuje takie wizualizacje w standardzie do każdego zlecenia.

Fotorealistyczne wizualizacje pozwalają na bezkarną zabawę wystrojem wnętrza. Grafika wykonywana jest z dokładnością co do 1 mm, dzięki czemu można sprawdzić, czy wybrane meble łazienkowe albo tapeta do łazienki optycznie nie zmniejszą pomieszczenia i będą wygodne w użytkowaniu.

Oryginalny tekst pochodzi z serwisu -
Łazienka marzeń
Opracowanie: A.B.
20-06-04 07:15:14