X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jaki podatek wybrać za wynajem mieszkania?

Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej lub na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest łatwiejszą postacią rozliczenia podatku dochodowego. Gdy go wybierzemy należy złożyć oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego podatku zależy od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Obliczamy go samodzielnie i wpłacamy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni przyszłego miesiąca.
Nie trać prądu na darmo
Opracowanie: Skoff
Źródło: Skoff
Przy opodatkowaniu na regułach ogólnych opłacamy podatek od dochodu, czyli różnicy pomiędzy rzeczywiście uzyskanym przychodem z najmu a kosztami jego uzyskania.

To unikalne www (https://www.merazet.pl/kategoria/automatyka-i-elektryczna-aparatura-laczeniowa/analizatory-gazow/) na pewno okaże się dla Ciebie interesujące, gdyż odnajdziesz tam informacje pokrewne do tych, które widzisz tu.

Należy pamiętać o tym, że aby wszystkie nasze wydatki mogły być zaliczone do kosztów pozyskania przychodów powinny być one udokumentowane. W tym przypadku też sami liczymy miesięczną zaliczkę za podatek i wpłacamy ją do właściwego urzędu skarbowego w czasie do 20 dni każdego miesiąca za miesiąc przeszły. Zaliczka na podatek od najmu w tej formie nie musi być zgłaszana naczelnikowi urzędu skarbowego, ponieważ jest to podstawowa forma opodatkowania. W momencie, gdy nie będziemy się rozliczać z tytułu wynajmu mieszkania to czekają nas konsekwencje karno-skarbowe, które reguluje przepis Kodeksu karnego skarbowego.

Dom czy mieszkanie za milion
Opracowanie: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Gdy nie wiemy, jaką formę podatku wybrać możemy sięgnąć po książkę.

Zgromadziliśmy tutaj ważne informacje, zatem jeżeli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu (https://oknar-internorm.pl/kontakt) naszych stron.

Sporo jest broszur na temat rozliczania najmu. W nich odnajdziemy takie informacje jak przykładowo, kiedy można opłaty opłacać] zaliczki kwartalne, jak zdecydować się na najlepszą postać opodatkowania, co można zaliczyć do kosztów i multum innych przydatnych informacji. Jeszcze prędzej możemy uzyskać zbliżone wiadomości wklepując w wyszukiwarkę internetową na przykład umowa wynajmu wzór.


Polecamy też

Mieszkanie dla singli

Rynek budowlany w mieszkaniach dla singli nie widzi nic dziwnego. Co więcej, ta grupa społeczna jest bardzo doceniana przez developerów. Single postrzegani są jako ludzie sukcesu, nastawieni na karierę, a co za tym idzie - na pieniądze. Czy jest to jednak regułą?
19-08-14 07:04:03