X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak dopasować stanik do kształtu biustu?

Biustonosz typu plunge
Opracowanie: Lupoline
Źródło: Lupoline
Istnieje wiele rodzajów kobiecych biustów. Nie wszyscy wiedzą, że do wybranego kształtu, niezależnie od rozmiaru, pasują tylko określone kroje miseczek. Producenci bielizny poszukując uniwersalnych rozwiązań czasami pomijają pewne fasony, a przez to również kształty piersi, uznając je za nietypowe. Klientki natomiast często nieświadome istniejących zależności za brak dopasowania obwiniają brak odpowiedniego rozmiaru.

Poza wielkością, piersi dzielimy na pełniejsze w górnej bądź dolnej części i osadzone wąsko lub szeroko. Niezależnie od kształtu, wymagają takiej samej troski oraz właściwego ułożenia w bieliźnie, a więc powinny być dobrze zebrane i nie mogą być ściskane czy przecinane, zarówno fiszbiną, jak i górną krawędzią miseczki.

Biustonosz typu balkonetka
Opracowanie: Lupoline
Źródło: Lupoline
Właścicielki piersi pełniejszych w górnej części często doświadczają problemy z dopasowaniem takiego stanika, który nie dzieliłby ich biustu na dwie części. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. balkonetka, która dzięki pionowym cięciom oraz bocznym wzmocnieniom ładnie unosi i zbiera biust, a ponieważ jest nisko zabudowana, świetnie się sprawdzi przy ubraniach z szerokim dekoltem. Może być zarówno miękka z fiszbiną, jak i usztywniana pianką. Warto zwrócić uwagę na szerokość osadzenia fiszbin, które nie mogą wpijać się w przestrzeń między piersiami. Stanik typu plunge będzie natomiast dobrym rozwiązaniem dla pań z delikatnym dekoltem i biustem bardziej uwydatnionym w jego dolnej partii.

Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym krojem damskiej bielizny jest push-up. Jego miseczki są skonstruowane tak, aby unieść cały biust i zebrać lekko do środka, dla optycznego powiększenia. Panie, które chcą wzmocnić ten efekt, mogą się posłużyć wkładkami z pianki, często dołączanymi do bielizny.
Biustonosz typu push-up
Opracowanie: Lupoline
Źródło: Lupoline
Biustonosz nie dzieli piersi na pół, za to ładnie je modeluje. Mogą go stosować kobiety zarówno z szeroko, jak i blisko osadzonymi piersiami. bardotka, usztywniana miękką pianką, również lekko unosi biust i pozwala wyeksponować jego górną część, ale nie zbiera piersi do środka tak znacznie jak push-up.

„Aby biustonosz w pełni spełniał swoje zadanie, musi dobrze utrzymywać piersi, a jednocześnie ich nie uciskać i nie zniekształcać. Najważniejszym elementem w konstrukcji każdego stanika podtrzymującym ciężar jest jego podstawa, a miseczki mają jedynie zadbać o estetyczne wymodelowanie kobiecych atrybutów. Warto pamiętać, jaki fason jest najodpowiedniejszy dla naszej budowy, dlatego aby zaspokoić gust wielu kobiet, w Lupoline często stosujemy te same kolory i koronki w kilku różnych wariantach modelowych” – mówi Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline.

Biustonosz klasyczny, miękki
Opracowanie: Lupoline
Źródło: Lupoline
Każda kobieta musi nosić odpowiedni biustonosz - wróć -, aby wyglądać efektownie, a zarazem czuć się w nim komfortowo. Dobierając rozmiar bielizny należy zmierzyć obwód w biuście luźno, najlepiej bez bielizny lub w biustonoszu miękkim, obwód pod biustem natomiast ściśle, a otrzymaną wartość zaokrąglić do pełnego rozmiaru w dół. I na przykład panie o obwodzie wynoszącym od 71 do 75 cm powinny kupować bieliznę w rozmiarach 70.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Życińska
18-02-18 18:04:02