X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak dobrze urządzić kuchnię

Renowacja kuchni zobowiązuje do zaprojektowania jej przyszłej aranżacji. Retro, a może nowoczesna i nietuzinkowa kuchnia? Nutka szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Kuchnia
Opracowanie: Franke
Źródło: FRANKE
Nowoczesny wystrój ofiarowuje najwięcej pomysłów. Nie musisz trzymać się sztywnych zasad wpajanych przez konwencje i można z czystym sumieniem poddać się modom, dowolnie je łącząc. Wystarczy poszukać "akcesoria meblowe sklep" i wyszukamy wszystko czego potrzebujemy, oprócz pieniędzy na koncie.

Otwarte wnętrza

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Małe wnętrza zmuszają do zespolenia kuchni z salonem – to oczywisty sposób na zyskanie przestrzeni. Złączenie kuchni z jadalnią i salonem nie jest łatwe – wymaga przemyślenia planu. Granicę między izbami może wytyczać tylko linia podłogi: w kuchni należy skusić się na gustowne płytki. Innym rozwiązaniem okazuje się zarezerwowanie punktu na ladę, która ponadto powiększy przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Ważne, żeby w ciasnej kuchni tak zaaranżować układ mebli, żeby regały pomieściły jak najwięcej, broniąc nas w taki sposób przed bałaganem. Pomocne mogą być np. kosze obrotowe, które pomogą zachować porządek.

Przechowywanie w kuchni

Kosze cargo to najlepsza propozycja na zagospodarowanie wnętrza w kuchni. Te wysuwane kosze do szafek pozwalają na przetrzymywanie drobnych przedmiotów. Głębokie szafy i szuflady to jeden z niewielu sposobów na ogarnięcie garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia, o której marzysz

Nowoczesne wnętrza to charakterystyczne i nietuzinkowe formy, a także kolory. Interesującym połączeniem jest biały i czarny. Wydaje się, że czarna kuchnia nie może być przyjemnym miejscem na chwilę wytchnienia dla całej rodziny, ale kreatywny pomysł, pomaga wyjątkowo wykorzystać ten kolor. Eleganckie wnętrze w czerni idealnie komponuje się z jasnymi ścianami i chromowanymi szczegółami. Minimalistyczne wnętrze nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a dodatki wybrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Świecące meble z płyty dopełni elegancki sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka może okazać się świetnym pomysłem.

Polecamy też

Salon w stylu fusion

Salon w stylu fusion
Opracowanie: Ceramstic
Źródło: Ceramstic
Styl fusion to indywidualizm i sztuka przełamywania schematów – swoiste haute couture wnętrz. Wszystko do siebie pasuje, o ile jest miłe dla oka i zaskakujące. Barokowy szyk podłogi CERAMSTIC Imperium, proste, futurystyczne meble i barwne dodatki. Jeżeli zostaną połączone ze smakiem, efekt może przejść najśmielsze oczekiwania.


Współczesna kuchnia to również intensywne odcienie jak choćby pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Decyzja zależy od temperamentu lokatorów.
Źródło: reling.pl
Opracowanie: S.S.
22-05-24 13:01:32