X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jakie wybrać grzejniki łazienkowe?

Po remoncie łazienki czas na koniec, czyli dodatki. Wydaje się, że problemem jest dobór płytek, lustra lub umywalki, jednak czy nie zapomnieliśmy o grzejniku? W jaki sposób dobrać grzejnik do swojej łazienki, gdzie go znaleźć i czym się kierować przy zamówieniu?
grzejnik elektryczny
Opracowanie: Zehnder
Źródło: Zehnder
Podobnie jak grzejniki pokojowe, kaloryfery montowane w łazienkach są w wielu kolorach i formach. W przeciwieństwie jednak do zwykłych kaloryferów opierają się na różnych – nowoczesnych – systemach. Czy jest sens, by postawić na nowoczesne ogrzewanie?

Polecamy też

Ciepło, cieplej, pomarańczowo! Rodzinna kuchnia

Rodzinna kuchnia
Opracowanie: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Odważnie i energetycznie czy ciepło i rodzinnie? Pomarańczowy to wciąż niestandardowy i rzadko spotykany kolor w polskich wnętrzach. Mocny i intensywny stanowi wyzwanie aranżacyjne, ponieważ wymaga przemyślanego użycia: tak, by bez zgrzytu wkomponował się we wnętrze. Instal-Projekt pokazuje, jak wykorzystać tę barwę do stworzenia rodzinnej i pełnej życia kuchni.


Ogrzewanie na wodę Kaloryfery mogą spokojnie zastąpić klasyczne grzejniki do łazienki i w ten sam sposób można je podłączyć do systemu ogrzewania.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zachęcamy Cię więc dalej (http://www.styro-papa.pl/megastyro) - do naszej następnej witryny. Tam oczekują na Ciebie rzetelne teksty.

Zasada działania jest bardzo łatwa – woda przepływając przez kaloryfer, przekazuje ciepło na zewnątrz, grzejąc nam łazienkę. Grzejniki wodne miwają pewną wadę. Dają ciepło tylko i wyłącznie w sezonie grzewczym, więc, nie możemy dogrzać pomieszczenia wedle własnego uznania.

Może wodno-elektryczne? W przypadku grzejników wodno-elektrycznych podłączenie do instalacji wygląda podobnie. Różnica polega na metodzie grzania wody. W jednym z kolektorów wmontowana jest grzałka elektryczna. Pomaga ona w ogrzaniu łazienki niezależnie od sezonu grzewczego. Kupując grzałkę oddzielnie, dobrze wiedzieć, aby jej moc była mniejsza od całkowitej mocy grzejnika o co najmniej 100–150 W.
1 2