X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pościel z wełny plusy i minusy

Profesjonalnej jakości pościel wełniana tworzona jest z wełny owiec australijskich zwanych merynos albo z runa wielbłądów. Wybór pościeli jest spory. Najbardziej znane jednak to merynos, kaszmir i kamel. Nazwy wywodzą się od rodzaju wełny, z jakiej została pościel wyprodukowana - merynos to wełna owcza, kaszmir to kozia i kamel jak sama nazwa mówi to wełna wielbłądzia.
W odróżnieniu do pościeli zawierającej pierze, pościel wełniana przepuszcza powietrze, dzięki czemu organizm może bez trudności oddychać przez skórę. Sama w sobie wełna posiada duże właściwości higroskopijne to oznacza, że posiada bardzo dużą zdolność pochłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego też pościel ta zimą ogrzewa a latem nie dopuszcza do przegrzania i pocenia organizmu. Ponadto wełna pokryta jest naturalną lanoliną, innymi słowy naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która pomaga w niszczeniu grzybów, pleśni, roztoczy, drobnoustrojów czy też wirusów. Powoduje ona również, że brud nie wchodzi w głąb włosa. Zatem jest ona fantastyczną pościelą dla alergików. Można powiedzieć, że jest to pościel hypoalergiczna. Takie poduszki czy też kołdry antyalkołdry antyalergiczneceniane przez interesantów. Następną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do wystąpienia odparzeń czy też odleżyn. Ma ona rzekomo także właściwości lecznicze takie jak zmniejszenie nerwobólów, bólów pourazowych czy też bólów stawów kończyn. Wyroby z wełny to nie tylko pościele do pokoju sypialnianego. To mogą być też pledy, kamizelki, kapcie, poduszki ogrodowe , śpiworki przhttp://www.iltex.pl/produkty/do-ogrodu/

Zasadniczym minusem pościeli wełnianej jest jej koszt. Zestaw takiej pościeli kosztuje kilka tysięcy złotych i nie każdego na nią stać. Kolejnym minusem jest to, że nie można jej prać w pralce. Trzeba ją prać ręcznie używając substancji zawierających lanolinę. Aby zachować jej czystość pierzemy ją dwa lub trzy razy na rok. Suszymy ją w pozycji rozłożonej w przewiewnym pomieszczeniu z niewielką ilością promieni słonecznych. Również powinno się pamiętać o pielęgnacji. Realizować ją trzeba, co miesiąc. Do spryskiwacza do okien dodajemy około 100 ml lanoliny i 900 ml wody. Tak zrobionym roztworem moczymy pościel i po około 5 minutach ściągamy ręcznikiem powstałą pianę.
19-01-16 07:17:02