X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak działają sprężyny progresywne?

Kierowcom nie ma potrzeby wyjaśniać, jaką funkcję pełni zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i oczywiście właściciele próbują unowocześnić auta, zwiększając komfort jazdy. Sprężyny mają wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i spokój kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?
Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Sprężyny progresywne działają zdecydowanie inaczej niż zwykłe. Są elastyczne i sprytnie przystosowują typ pracy do konkretnej sytuacji. Wygoda jazdy ginie, jeżeli sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a tego typu zawieszenie ma większość samochodów. Nowe sprężyny mają zupełnie inną strukturę: nie są równe, są zwężane, przerwy między zwojami też się różnią. Dzięki temu także przy nietypowym zawieszeniu poprawia wygodę podróżowania.

Zmienić sprężyny na progresywne? Wiele osób uważa, że taki model sprężyn jest za bardzo nietypowy i niekoniecznie akceptują ich działanie. Znane marki obecnie nie instalują tego rozwiązania w nowych autach, dlatego sprężyny progresywne można kupić tylko jako części zamienne.

Ten artykuł ma fascynujące dane na omawiany temat - jeśli chcesz zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę www (hurtopony.pl/opony-do-samochodu/volvo), która przedstawia zbliżone problemy.

Problemem jest to, że pojazdy są niestabilne na zakrętach. Prawdą jest, że, ich zachowanie może zmieniać się w zależności od sytuacji. Pojazd inaczej reaguje na skręcanie w lewo, inaczej działa hamując. Trzeba się przyzwyczaić do ich zachowania i nauczyć kontrolować samochód.

Ta oferta taxi osobowe warszawa jest niezwykle interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu kwestię, to znajdziesz je tu.Opracowanie: Opel
Instalacja Następną rozbieżnością między sprężynami progresywnymi a tradycyjnymi jest podział na część dolną i górną. Trzeba założyć je w warsztacie, bo po co sprawdzać własne odpowiednią wiedzę. Ekspert ma zamontować sprężyny w odpowiednim kierunku, żeby mogły działać zgodnie z przeznaczeniem.

Inne zasady są takie same, jak w przypadku sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na jednej osi właściwe części.

Kiedy wymieniać sprężyny? Przy okazji można przypomnieć, że cykliczne sprawdzanie zawieszenia i zmiana sprężyn są niezbędne. Najlepiej zrobić dokładny przegląd tuż przed zimą, żeby uniknąć niespodzianek. Sprężyny niszczą się w niesprzyjających drogowych warunkach, a sól, która jest rozsypywana głównie im ma szkodliwe działanie.


Polecamy też

Sprężyny progresywne, czyli nowość

samochód terenowy
Opracowanie: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Kierowcom nie ma potrzeby opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie samochodu. Konstruktorzy i naturalnie kierowcy chcą ulepszać auta, poprawiając wygodę w czasie podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierującego. Czy warto inwestować w sprężyny progresywne?
21-11-29 16:01:05