X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wybór materaca

Dobór materaca rzeczywiście nie należy do łatwych. Piankowy, za kilka tysięcy złotych – co kupić? Pamiętajmy, że nie trzeba planować materac na resztę życia.
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Opracowanie: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Trudno spokojnie działać każdego dnia, jeżeli nie wysypiamy się wygodnie. Dobierając materac, pamiętajmy, że idealny model jest kwestią indywidualną. Są ludzie, którzy chcą miękkiego posłania, inni odpoczywają jedynie na twardym.

Jeżeli znalezienie dodatkowych danych na omawiany temat jest dla Ciebie bardzo ważne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (https://restauracjawsloiku.com/shop/), na jakiej je z pewnością zobaczysz.

W związku z tym nasuwa się jedyna koncepcja: materac powinien być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Opracowanie: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Materace i ich rodzaje Do niedawna większość materacy chowała w swoim wnętrzu sprężyny. Obecnie to nie jedyne rozwiązanie, dlatego że materac bonelowy ma swoje wady, bo sprężyny są w nim złączone. Jeżeli śpią na nim np. małżonkowie, odczuwają każdy swój ruch. Dlatego sporą popularność zyskały materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest osobno zapakowana w pewnego rodzaju kieszenie. Dzięki temu materac ma większą twardość i jest bardziej stabilny - .

Teraz jednak często kupowane są materace z różnych pianek. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest tańsza, a jednocześnie sprężysta i idealnie radzi sobie z wilgocią. W sprzedaży jest jeszcze inna: leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała w zależności od ciepła. Te koncepcje stosowane są również w materacach kieszeniowych. Na warstwie sprężyn jest zawsze odpowiednia pianek.

materac
Opracowanie: Janpol
Źródło: Janpol
Drogie materace są przede wszystkim z lateksu. Te również można dostać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn może spokojnie się rozwijać - odwiedź stronę.

Polecamy też

Na czym leżeć?

Materac Erebu
Opracowanie: Janpol
Źródło: Janpol
Dobór materaca wcale nie należy do prostych. Pianka czy sprężyny, za kilka tysięcy złotych – co kupić? Pamiętajmy, że nie musimy inwestować w materac do końca życia.


Dopasuj materac Materac powinien być perfekcyjnie dobrany do wagi i wzrostu. Firmy produkujące materace zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest wybrany typ. Istotne jest również bezbłędnie wybrane łóżko. Stelaż powinien wydłużyć życie materaca, odpowiednio zapewniając mu wentylację i zachowanie kształtu. Polecane są łózka na giętych listwach, ważny jest szeroki rozstaw.

Najważniejsza jest jakość materaca, niekoniecznie cena. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z dodatkową warstwą kokosa kosztuje maksymalnie 400 złotych – zależnie od wymiarów. Nie ma potrzeby więc wstawiać materaca z najwyższej cenowej półki, by odpocząć w królewskich warunkach.
22-04-29 07:01:10