X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Spływy kajakowe

Aktywny wypoczynek potrzebny jest głównie ludziom prowadzących siedzący tryb życia, czyli pracujących na stanowiskach biurowych, w instytucjach państwowych itp. Taka forma wypoczynku pozwala im na odzyskanie sił oraz zachowanie kondycji fizycznej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób posiadających pracę fizyczną – wymagają oni wypoczynku biernego. Jednym ze sposobów na takie spędzanie czasu mogą być spływy kajakowe. Zainteresowanie nimi widoczne jest w Internecie, gdzie coraz częściej i chętniej wyszukiwane są hasła typu „wypożyczalnia kajaków Pilica”, „spływy kajakowe Polska” i inne.
Opracowanie: geishaboy500
Spływy organizowane w Polsce Ten rodzaj aktywności zyskuje w kraju coraz większą popularność. Rośnie więc wyraźnie liczba ofert dotyczących organizacji spływów, a miejsc tego rodzaju na mapie Polski jest coraz więcej. Do najbardziej uczęszczanych zalicza się spływy kajakowe Pilicą, jak również takimi rzekami jak Rega, Drawa, Brda, Słupia i wiele innych. Najlepsze do tego celu tereny znajdują się w północnej części Polski.
Jeziora Mazurskie
Opracowanie: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/
Coraz częściej zamiast pływania się w obrębie pojedynczej rzeki, wykorzystuje się tak zwane szlaki kajakowe. Mogą one obejmować kilka różnych rzek, a w ramach każdego szlaku stosuje się specjalistyczne oznaczenia informacyjne dla uczestników spływu. Każdy szlak posiada również określony stopień trudności, dzięki czemu także amatorzy mogą wybrać coś dla siebie. Jednym z najbardziej powszechnych jest szlak kajakowy dookoła wyspy Wolin.

Polecamy też

Weekend poza miastem

Jeziora Mazurskie
Opracowanie: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/
Organizując urlop albo eskapadę na weekend, warto wziąć pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to lewy dopływ Wisły, wijący się przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon opłaca się zaparkować samochody i przesiąść się na rowery lub kajaki. Pilica jest długa na ponad 300 kilometrów i na znacznej części jej nurtu wyśmienicie nadaje się na spływy, a rozległe tereny parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych przejażdżek.


Opis spływów Urządzaniem spływów zajmuje się coraz większa liczba ośrodków. Przedsięwzięcie takie może trwać jeden weekend, może również trwać więcej czasu. Pod pojęciem „Pilica kajaki” znajduje się oferty różnych typów. Przykładowo spływ weekendowy tą rzeką przewiduje dystans 17 kilometrów do przebycia pierwszego dnia, a 19 kilometrów dnia drugiego Zakłada także ogniska z kiełbaskami, szkolenie (szkoła żeglarska) na temat właściwego pływania kajakiem. Organizatorzy zapewniają odpowiedni sprzęt, kajaki, kamizelki, jak również transport bagaży samochodami. Niekiedy występuje również opcja wynajęcia sprzętu biwakowego. Koszt całości dla jednego uczestnika to od około 150 złotych.
22-03-02 07:01:18