X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Szkła powlekane do wnętrz

Łazienka, kabina szklana Guardian CristalGuard
Opracowanie: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
Szkło (odnośnik do serwisu) jest bardzo popularnym materiałem stosowanym we współczesnym budownictwie. Transparentne przegrody wykorzystuje się także w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, np. w łazience i w kuchni.

Należy wiedzieć, że w tych pomieszczeniach jest ono narażone na szkodliwe działanie środków chemicznych i uszkodzenia mechaniczne bardziej niż w innych pomieszczeniach w domu. W odpowiedzi na te zagrożenia producent szkła Guardian Częstochowa dołączył do swojej oferty nowe produkty - CristalGuard i DiamondGuard.

Największym zagrożeniem dla szklanych płaszczyzn są uporczywe zabrudzenia i zarysowania. Problem ten dotyczy przede wszystkim kabin prysznicowych, osłon wanien, ale także balustrad i elementów dekoracyjnych wystawionych na działanie wilgoci. W wodzie obecne są krzemiany wapnia i magnezu, które uszkadzają szkło. Podobny wpływ mają środki czyszczące oraz higieniczne, takie jak szampon i mydło.
szkło CristalGuard, dzięki opatentowanej technologii napylania jest zabezpieczone specjalną, trwałą powłoką, która chroni powierzchnię przed chropowaceniem, zanieczyszczeniami i korozją. Idealnie gładką powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Marka Guardian udziela 10-letniej gwarancji na szkła Cristal Guard.

Diamentowa wytrzymałość
Łazienka, kabina szklana Guardian DiamondGuard
Opracowanie: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
Zarysowania na wielkopowierzchniowych taflach szklanych powstają w wyniku uszkodzeń mechanicznych i zdarzają się bardzo często.
Szkła DiamondGuard mają powłokę której współczynnik tarcia jest o połowę mniejszy niż w przypadku szkła float. Dzięki temu wiele przedmiotów ślizga się po niej, nie pozostawiając śladu. Powłoka ochronna jest nieusuwalna, ponieważ wiązana jest ze szkłem na stałe już podczas procesu produkcji.
Szkła CristalGuard i DiamondGuard mogą być poddawane dalszej obróbce, np. wierceniu, szlifowaniu czy laminowaniu.

W ofercie Guardian Częstochowa znajduje się szkło CristalGuard w rozmiarze standardowym 3210 x 6000 mm i grubości 8mm (oraz 6 i 10mm na życzenie). Natomiast DiamondGuard dostępny jest w standardowych rozmiarach 2250 x 3210, 2550 x 3210 i 3210 x 6000 oraz grubościach 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 mm.
CristalGuard dostępny jest w połączeniu z produktami ExtraClear (float), UltraClear (low iron) oraz dekoracyjnymi DecoCristal i SatinDeco. DiamondGuard jest zgodny z produktem laminowanym LamiGlass, a także DecoCristal, UltraClear i UltraMirror.
Źródło: Fly PR
Opracowanie: Grzegorz Motriuk
19-07-26 07:04:02