X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Najlepsze ogrzewanie domu?

Ogrzewanie jest najistotniejszą kwestią. Trzeba je zaplanować już przy okazji projektu domu. Warto tak je zaplanować, by opłaty zimą nie spowodowały ataku serca. Trzeba wybrać rodzaj ogrzewania i grzejników. Montaż C.O w domu nie jest zdecydowanie prostą sprawą.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Opracowanie: Purmo
Źródło: Purmo
Idealne ogrzewanie pozwala szybko ogrzać pokój, minimalnym sumptem. Optymalnym wyjściem jest naturalnie ogrzewanie miejskie, znane najczęściej na osiedlach. Wiele domów w mieście korzysta z niego. Typowe możliwości to gaz i prąd, ale ogrzewanie na prąd jest oczywiście drogie. Piece na gaz stosuje się w niedawno wybudowanych blokach – zdaje egzamin, jeżeli jest odpowiednio rozłożone.

Grzejniki Możliwości jest wiele i rozsądniej włożyć pieniądze w wysokiej jakości grzejniki niż w opłaty. Liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim tworzywo. Powinny posiadać sporą moc, by emitowały ciepło każde pomieszczenie, w którym są zamontowane.

Grzejniki stalowe różnią się dużą siłą grzania. Są montowane bardzo często, mimo że nie służy im woda i zapowietrzają się. Stalowe grzejniki panelowe sprawdzają się w domach i w blokach. Dostępne są w różnych wymiarach i kształtach. Najpopularniejsze miejsce na grzejnik jest zwykle pod parapetem. Coraz popularniejsze są grzejniki pokojowe z aluminium, ale ich nie można spajać się z miedzianą instalacją.

łazienki, umywalki, wanny
Montaż ogrzewania potrzebuje podpowiedzi specjalistów, dlatego że to bardzo skomplikowana sprawa. Jeśli więc nie masz pojęcia, czym są kocioł 15 kw kondensacyjne, a przepływowy ogrzewacz wody brzmi dla Ciebie jak inna galaktyka – poradź się ekspertów.


Polecamy też

Ogrzewanie podłogowe – modnie i praktycznie

ogrzewanie podłogowe
Opracowanie: TECE
W wielu domach, miejsce tradycyjnych i dobrze znanych nam grzejników, zajmuje wodne ogrzewanie podłogowe. Nic w tym dziwnego - zalet takiego systemu jest wiele.
1 2