X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jesienna chandra, jak ją pokonać

Bardzo krótkie dni, dołująca szarość i deszcz za oknem,, a także niska temperatura, są w stanie powodować istotne osłabienie organizmu. Wszystkie z wzmiankowanych czynników powodują, że ludzie czują się wiecznie zmęczeni, trudniej im także zabrać się do obowiązków. Takiego rodzaju oznaki mogą stanowić podstawowe symptomy jesiennej depresji, jaka może dotknąć każdego.
Depresja zimowa
Opracowanie: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Jesienna chandra może się w dłuższym czasie źle odbić się na samopoczuciu. W wielkim stopniu można jednak poradzić z nią sobie samemu albo też poznać opinię wyspecjalizowanych w tym temacie dietetyków.

Polecamy też

Immulina – strażnik odporności

Immulina
Opracowanie: IMR advertising by PR
Ludzkość wciąż uparcie poszukuje mitycznego panaceum – jednego preparatu na wiele dolegliwości, który nie tylko wyleczy, jeżeli choroba już nas dopadnie, ale też ochroni przed jej wystąpieniem. Najlepiej gdyby – na dodatek – ów hipotetyczny eliksir pozwalał jak najdłużej zachować młodość i sprawność dwudziestolatka.


Dobra dieta ma ogromny wpływ na nastrój. Istotne bywa jedzenie - restauracje baranowo wielkiej liczby warzyw i owoców, jak także nielekceważenie pokarmów mięsnych. Dostarczają one dużą liczbę witamin ,jak także minerałów koniecznych do doskonałego funkcjonowania organizmu. Jesienna chandra daje się zwyciężyć także z pomocą dużej dawki promieni słońca. Warto chwytaćpromienie słoneczne, gdy tylko jest ku temu okazja. Dbać o perfekcyjne nasłonecznienie miejsc, w jakich najczęściej się przebywa. Pomocny bywa tu również wysiłek fizyczny. ćwiczenia, wielogodzinny spacer, bądź też wycieczka rowerowa to czasem najskuteczniejsze metody, aby zwalczyć depresję. Czasem dobrze też spędzić trochę czasu ze znajomymi. Wyjść na dłużej z mieszkania, odwiedzić kumpli, a nie spędzać całe dni w jednym i tym samym pomieszczeniu. Tego typu aktywność pozwala oderwać się od problemów oraz pomaga w zdobyciu dystansu do własnego stanu. Jesienna chandra daje się pokonać również z pomocą kolorów. Trzeba otoczyć się kolorowymi przedmiotami, jakie są w stanie mieć czasem ważki wpływ na podejście do życia.

Cóż jednak, gdy tego typu metody nie pomagają przezwyciężyć złego samopoczucia? Zawsze można zaczerpnąć rady u lekarza, obznajomionego z problemem jesiennej chandry. porady psychologiczne to obecnie nic wstydliwego. Mogą one pomóc każdemu poradzić sobie z tymczasowymi problemami, a także zwalczyć rozdrażnienie albo ciągłe zmęczenie, jakie wyjątkowo silnie odczuwa się właśnie jesienią. Dla tych, którzy obawiają się wizyty u lekarza pozostają wciąż odmienne możliwości. Porady psychologiczne na niedobre samopoczucie można także bez problemu wyszukać w Internecie. Wystarczy poszukać najbliższego gabinetu lekarza albo poczytać na forach dyskusyjnych, w jaki sposób odmienni ludzie dają sobie radę z owym typem depresji.
Źródło: Dbam o siebie
22-01-07 07:01:13