X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy to już czas na remont?

By nadać naszemu domowi nowy wygląd, nie musimy zaraz porywać się na istotny remont. W zupełności wystarczy, że sięgniemy po parę trików, które pomogą nam niewielkim nakładem środków finansowych znacząco zmienić jego obecny wygląd.


salon
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Łatwym sposobem poprawiającym wnętrza aranżacje może być odmiana koloru jednej ściany. Możemy do tego użyć farbę, tapetę, panele lub tynki dekoracyjne. Zaskakujące jak stosownie dobrane kolory i wzory mogą wizualnie powiększyć lub zmniejszyć nasze pokoje, a ponadto dodać im zupełnie innego wyrazu.

Jeśli nawet mały remont nie wchodzi w grę, w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w nowe gadżety. Różnego rodzaju lampki, świeczniki czy lustra potrafią odmienić otaczającą nas przestrzeń. Jeżeli nie widzi nam się tracić pieniędzy, można na własną rękę postarać się odrestaurować stare bibeloty. Nie chodzi wszakże o to, żeby wybrać każdą rzecz z najnowszych katalogów, ale żeby leżące wokół nas obiekty zawierały w sobie to „coś”.

Na pewno wiele wdzięku do wnętrza wprowadzają rośliny. Śliczne kwiaty i prawidłowo dobrane do nich doniczki i osłonki będą dekoracją każdego wnętrza. Jeżeli jednak z jakiś przyczyn nie chcemy lub nie możemy trzymać pod dachem żadnych roślin, możemy zainwestować w rośliny na balkon (czytaj więcej balkony stalowe) lub taras. Będzie on wówczas imitacją ogrodu i odpowiednim miejscem na popołudniowe chwile wytchnienia.

Dla tych, dla których zmiany na własną rękę są zbytnio ciężkie zostaje wykorzystanie pomocy profesjonalisty zajmującego się aranżacją wnętrz. Pomoże on nam nie zbłądzić pośród ogromnej liczby stylów i trendów, nawet jeżeli mało się w tym wszystkim orientujemy i właściwie sami precyzyjnie nie wiemy czego oczekujemy. Zdajmy się wtedy na jego pomoc, a efekt na pewno pozytywnie nas zaskoczy. Pomocni w odnalezieniu uznanego projektanta wnętrz mogą okazać się znajomi.

Zawsze lepiej popytać, czy ktoś korzystał już z pomocy takiego człowieka oraz czy rezultat był satysfakcjonujący. Jeśli nie uda nam się w ten sposób dowiedzieć nic konkretnego, możemy poszukać informacji w sieci. Nie licząc namiarów na konkretne osoby bez wątpienia odszukamy także opinie zadowolonych klientów, przez co łatwiej nam będzie zdecydować się komu oddamy do przeprowadzenia metamorfozy nasze M..
23-07-27 09:01:05