X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wybór zabawek- czyli jak pogodzić naukę z zabawą?

Regały w sklepach niemal załamują się od różnych zabawek dla dzieci w każdym wieku. Częstokroć gubimy się pośród nich nie wiedząc, która zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszej pociechy.
Zabawki, zabawa
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dziś rodzice mają coraz większe oczekiwania w stosunku do wytwórców zabawek. Na rynku zabawek asortyment jest duży, a co się z tym wiąże wysoka jest równocześnie konkurencyjność wyrobów. Koncerny zabawek prześcigają się więc w wytwarzaniu coraz to nowych i coraz to atrakcyjniejszych produktów, które nasycić mają wyszukane gusta rodziców i ich dzieci.

Wybory rodziców ewoluują zależnie od tego, w jakim aktualnie wieku są ich dzieci. Coraz częściej można zauważyć, że aspiracją rodziców najmłodszych maluchów są zabawki kreatywne, czyli takie, które nie tylko bawią ale i edukują, przyczyniając się do poprawy rozwoju dziecka. Dzięki nim maluchy bawiąc się poznają mniej lub bardziej skomplikowane tematy lub zjawiska z różnych dziedzin. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem edukacji jest nauka przy zabawie. Dane w ten sposób pozyskane są lepiej przyswajalne a ponadtoznacznie dłużej pozostają w pamięci dzieci.

Polecamy też

Odkryj w gry planszowe

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, logiczne czy podróżne zdobywają serca nie tylko dzieci, ale także często serca dorosłych. Wspólnie budują mocarstwa, walczą z potworami, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych szlakach handlowych.


Im starsze dzieci, tym bardziej wpływają one na postanowienia swoich rodziców odnośnie wyboru zabawek. Uprzednie wybory, które w całości zależały od woli rodziców zaczynają być zależne od coraz bardziej precyzyjnych oczekiwań dzieci. Można powiedzieć, że czteroletnie już dziecko zostaje świadomym własnych potrzeb konsumentem, którego to pragnienia warunkują takie same zjawiska, jak u osoby dorosłej. Dzieci ulegają sile np. reklam telewizyjnych, które producenci zabawek zapewniają sobie na programach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Do zjawiska tego można również zakwalifikować podatność na nowe trendy. Niektórzy się zdziwią, ale dzieci ulegają tzw. modzie w jeszcze większym stopniu niż dorośli.

Ta oferta blog o popkulturze jest bardzo interesująca i jeśli poszukujesz więcej informacji na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tu.

Żadne dziecko nie chce przecież odstawać od gromady, ani czuć się mniej znaczące przez to, że prawie wszyscy mają już dany przedmiot, a ono jeszcze nie.

Rola rodziców polega więc ostatecznie na tym, żeby umiejętnie wywierać wpływ na decyzje własnych pociech oraz usiłować wybierać im zabawki dopasowane do ich wieku i potrzeb.
21-12-21 07:01:07