X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wyobraźnia w urządzaniu wystroju

Dom świadczy o właścicielu, jest to sprawa bezdyskusyjna. Jak więc chcemy być postrzegani - jako osoby wybierające typowe metody, czy na przykład otwarte na nowości? Jak widzimy samych siebie? Wtedy gdy nie mamy zdolności graficznych, do narysowania komputerowej symulacji wystroju, wystarczy wyobraźnia. Przed rozpoczęciem musimy dać sobie chwilę czasu na relaks, a potem najlepiej będąc w pomieszczeniach które chcemy urządzić, pomyśleć nad wykonaniem wnętrza.
Już od początku, wejściowe drzwi zewnętrzne kreują oczekiwania odnośnie tego, co spotkamy wewnątrz. Czy dominujący jest styl współczesny, czy może klasyczny?

Polecamy też

Sypialnia z charakterem

pościel
Opracowanie: Materiały prasowe
Każde wnętrze ma swój własny klimat. Budowany przez światło, meble, kolor i fakturę ścian. Szczypty smaku dodać mogą mu również zmyślnie dobrane dodatki z gatunku pościeli i poduszek.


Przyjmijmy, że wchodzimy do środka, co pokazuje się naszym oczom? Czy to jest duża przestrzeń, czy też przytulny przedsionek. W pierwszym przypadku, na odzież i buty świetnie sprawdzi się szafa wnękowa z lustrzanym frontem. Natomiast w kolejnym, wyposażenie przedpokoju wiklinowymi koszami, zabawny haczyk na ubrania i wygodne pufy. Z perspektywy gościa, bardzo istotny jest salon. W mgnieniu oka widzimy stół do jadalni, na jak wiele osób jest przewidziany i czy ma tradycyjny kształt owalny. Mówi to o komunikatywności, a także pragmatyczności gospodarza.

Z kolei dla nas najistotniejszym miejscem w domu powinna być sypialnia. Dziecięce sypialnie powinny być dopasowane do wieku potomków, ale nasza - do indywidualnych preferencji. Przedmiotem potrzebującym największą ilość miejsca, jest zwykle łóżko do wstawienia w sypialni. To jaki jego typ się nam podoba, podkreśla między innymi charakterystykę naszego temperamentu. Patrząc pragmatycznie, trzeba ponadto zdecydować, jaka aranżacja pozwala nam odpoczywać. Będzie to klimat buduarowy, czy minimalistyczny?

To oczywiście tylko podpowiedź. Każdy orientuje się najlepiej które miejsca w domu i meble, mają dla niego największe znaczenie. Łóżko do sypialni, czyli jak postrzegamy swoją osobę. Stół do jadalni – towarzyskość, oraz drzwi wejściowe zewnętrzne - to jak chcemy być postrzegani. Podane przykłady są w pewien sposób uniwersalną wskazówką. Pomysłów dla naszej fantazji możemy szukać w prasie, internecie, ale przede wszystkim w swoim wnętrzu.
22-04-14 07:01:34