X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kolorowe buty do sukni ślubnej?

Kolorowe buty do ślubu
Opracowanie: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl
Oryginalne kolorowe buty w dniu ślubu do białej sukni? Tak, tak i jeszcze raz tak!
Jeśli chcesz, by Twoja stylizacja ślubna nie była banalna, a interesująca - postaw na kolorowe buty. Ta ślubna rewolucja modowa przyszła do nas jak zwykle z USA. To tam zaczęły się kolorowe szaleństwa i różne zestawienia.


Kolorowe buty w tym samym kolorze, co krawat Pana Młodego lub jego skarpetki czy kamizelka albo suknia Druhny. U nas nieco spokojniej, wolniej, ale jednak trend kolorowych butów staje się coraz bardziej widoczny.

Kolorowe buty do ślubu
Opracowanie: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl
Oczywiście nie powinno wybierać się czarnych, granatowych czy brązowych butów, ale każdy z kolorów tęczy jest dozwolony. Najczęściej wybierane kolory butów ślubnych to czerwień, fiolet, amarant, róż i modry. Zdarzają się też turkusowe i pomarańczowe, czy modne w tym sezonie żółte. Wszystko zależy od pomysłu Panny Młodej.
Wybór kolorowych butów do sukni ślubnej to też przede wszystkim czysta ekonomia ślubnych wydatków. Czerwone czy fioletowe buty będą nam służyć przez następnych kilka lat. Nie ograniczają nas zakupy w ściśle określonych sklepach dostępnych butów ślubnych. Buty kolorowe są też po prostu tańsze. Możemy wybrać takie, które chcemy, a nie takie, które są. Temat butów ślubnych od lat spędzał Pannom Młodym sen z powiek. Nie dość, że bywały ogólnie niedostępne, to forma i kształt nie zawsze były tym, czego panna młoda szukała.

Kolorowe buty do ślubu
Opracowanie: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl
Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie butów? Na pewno na materiał. Najlepiej, gdyby były to buty eleganckie, z satyny, lakierowanej lub nabłyszczanej skóry albo delikatnego zamszu. Są i zdania, że zamsz nie jest odpowiedni. Wybór zostawmy jednak Pannie Młodej.

Szaleństwo kolorów butów powinno być kontrolowane, nie należy przesadzić z ilością dodatków w kolorze. Kolor butów może pasować do rękawiczek, paska, biżuterii bądź bukietu. Pamiętajmy, by zachować umiar - zbyt duże szaleństwo może pachnieć tandetą.

Długość sukienki również powinna być odpowiednia. Aby dobrze wyeksponować kolorowe buty, wymagana jest długość 7/8, krótka lub asymetryczna. Suknia ślubna nie może przykrywać butów. Zakryte czy odkryte palce? Przyjęło się, że palce butów do ślubu powinny być zakryte. Jednak coraz więcej Pań Młodych wybiera buty z odkrytymi palcami. I bardzo dobrze! Pięknie zadbane nogi i paznokcie dodają Pannie Młodej kobiecości.

Co z uwagami mamy, gości weselnych i przyjaciółek? Z mamą należy się liczyć, ale wybór należy pozostawić sobie. Gośćmi i przyjaciółkami należy się nie przejmować. Grunt to czuć się piękną dla samej siebie w najważniejszym dniu swojego życia.

Magdalena Barska / Ela i Michał Barteczko
Źródło: abcslubu.pl
Opracowanie: Katarzyna Grin
20-09-23 07:19:03